Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Značení jízdních pruhů V Holešovičkách směrem do centra"

Pavel Š.
10 10.01.2016
Sledujte tento dotaz

Vážený pane radní,

rád bych věděl, popřípadě si dovolil navrhnout, zda se nechystá zrušení BUS pruhu v ulici V Holešovičkách ve směru do centra.
Po otevření tunelového komplexu Blanka zde již kolony nestojí a pruh tak postrádá smysl. Téměr každý den zde potkávám zmatené řidiče riskantně odbočující z mostu na poslední chvíli, protože neví, kdy a zda ten pruh skončí, nebo jak se mají dostat do tunelu, když tam vede BUS pruh. Bylo by tedy praktické nejen jej zrušit, ale i doplnit vodorovné dopravní značení - šipky, který pruh vede kam.

Děkuji.

Odpověd

29.01.2016

Dobrý den, rozhodnutí o zrušení vyhrazeného BUS pruhu a úpravu vodorovného dopravního značení v ulici V Holešovičkách ve směru do centra je dle zákona 361/2000Sb., ve znění pozdějších předpisů v kompetenci silničního správního úřadu (odbor dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy). Technická správa hl. m. Prahy je připravena v případě obdržení požadavku od silničního správního úřadu vyhrazený pruh pro BUS odstranit a vyznačit vodorovné dopravní značení. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné