Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Zpětné zavedení papírových kupónů na MHD"

Eva Kaplanová
23 23.01.2015
Sledujte tento dotaz

Přečetla jsem si článek v Týdnu.cz, kde se píše o zavedení papírových kuponů na MHD s tím, že Opencard bude nějakou dobu v souběhu. Před nějakým rokem se na účet města obohatila jedna firma a kterápak to bude teď - při tisku kuponů. Také k papírovým kuponům musí být vydány nové průkazky (ty prapůvodní má těžko doma schované). Kdo se napakuje na tomhle? Kolik to bude zase stát město?

Odpověd

10.04.2015

Dobrý den, došlo pouze k rozšíření sortimentu stále prodávaných papírových kuponů pro všechny kategorie jako na Opencard. Cestující si bude moci vybrat v případě nákupu nového kuponu, jestli bude pokračovat s Opencard nebo zvolí papírovou průkazku za 20,- Kč a papírový kupon ve stejné ceně jako na Opencard. Dopravní podnik to bude stát pouze cenu tisku za kupon. S pozdravem, Petr Dolínek  

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Zpětné zavedení papírových kupónů na MHD”

  1. 0127.1.2015 (13:02)

    Hlavní problém je v byrokracii. Uvědomte si, že openkarta je především o sběru dat o občanech. Co vše se musí o občanovi zaevidovat a ověřit. U papírových kuponů to bude zcela jistě to samé, ne-li více. Takže už z toho dvodu nebude možno použít původné legitimace, protože by úřad nezískal potřebná, tolik žádaná data. Ta data mají cenu zlata, dají se prodat na marketingové účely.
    Samozřejmě, tisk nových legitimací pro papírové kupony může být spojen s bakšišem, který spolu s náklady zaplatí cestující.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné