Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Způsob projednání vašeho návrhu Pražských stavebních předpisů v radě"

Tomáš Hnyk
17 17.08.2015
Sledujte tento dotaz

Vážená paní primátorko,
rád bych se zeptal na průběh jednání rady hlavního města z úterý 11.8.2015. Jistě vaší pozornosti neuniklo, že je veřejně k dispozici zvykový záznam (nebo přepis záznamu) z tohoto jednání, kde se projednával tisk č. 18761 "k výsledkům projednání novely Pražských stavebních předpisů", který předložil váš náměstek Stropnický. Výsledkem tohoto projednání bylo to, že byl přijat váš "protinávrh". Podle § 4 odst. 2 Jednacího řádu Rady hlavního města Prahy je předkladatel písemných materiálů povinen je předložit šest dnů před zasedáním rady. Tuto povinnost jste porušila. Podle § 4 odst. 10 je možné zařadit materiál přímo na schůzi, ale § 4 odst. 11 říká: "Případné nesplnění náležitosti dle tohoto jednacího řádu a Pravidel zdůvodní předkladatel v rámci úvodního slova při projednávání materiálu v Radě." Vy jste ale tuto povinnot opět porušila a vůbec jste nezdůvodnila, proč jste tento materiál nepředlořila ve standardní lhůtě šesti dnů.

Dále, jak vás přímo na schůzi upozornila zastupitelka Kolínská, dle § 5 odst. 7: "Pokud se s návrhem na přerušení projednávání bodu ztotožní předkladatel, o návrhu se nehlasuje a bod se přeruší." Náměstek Stropnický k návrhu na přerušení projednání tohoto bodu na jednání rady uvedl: "Tohle byl procedurální návrh ze strany radního Wolfa, procedurální v tom, abychom přerušili projednávání toho bodu jako celku a vrátili se k němu na mimořádné Radě, já navrhuji, aby byla ve čtvrtek." Tím se s tímto návhrhem ztotožnil (navrhl, aby se rada konala ve čtvrtek). O vašem "protinávrhu" tak vůbec nemělo být hlasováno.

Domnívám se tedy, že váš "protinávrh" byl přijat v rozporu s Jednacím řádem Rady hlavního města Prahy. Obávám se, že to může znamenat možnost toho, že Pražské stavební předpisy budou v budoucnu zneplatněny. Jsem v této souvislosti zděšen vaším výrokem "V podstatě jsme hlasovali Petro, sorry." Základem demokratického rozhodování přece musí být to, že se při něm postupuje podle předem dohodlých pravidel (v tomto případě Jednacím řádem).

Rád bych se vás tedy zeptal, proč si myslíte, že váš "protinávrh" byl přijat v souladu s Jednacím řádem Rady hlavního města Prahy. Pokud s ním v souladu přijat nebyl, jaké kroky podniknete, abyste situaci napravila?
S pozdravem,
Tomáš Hnyk

Odpověd

19.08.2015

Dobrý den, dle mého názoru byl návrh přijat v souladu s jednacím řádem.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Pražské stavební předpisy
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

4 komentářů k dotazu “Způsob projednání vašeho návrhu Pražských stavebních předpisů v radě”

 1. Tomáš Hnyk
  0819.8.2015 (12:50)

  No, to je hezké, ale proč? Chtělo by to nějaké argumenty.

  • Filip Janovsky
   0821.8.2015 (8:07)

   Nesmíte na paní Krnacovou tak zhurta, vždyť ji trvalo par měsíců než byla vůbec schopna promluvit na zastupitelstvu nebo radě, dejte ji ještě prosim par let na rozkoukani…

  • Ladislav Kerleha
   0821.8.2015 (15:06)

   Prostě proto 🙂

 2. Tereza Lišková
  0825.8.2015 (11:48)

  Wow!

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné