Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Způsob rozmisťování dočasných svislých dopravních značek"

Lukáš
27 27.07.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

mám dotaz ohledně pokuty za špatné parkování (lísteček za stěračem - porušení Zákazu zastavení) - v ulici Pobřežní, Praha 8. Viz. přiložený obrázek.

Proč dostane ve středu 15. 7. 2015 pokutu auto (A) za špatné parkování, když stálo za značkou Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou "Ne 19. 7. 2015 MIMO FILM". Kdyby dostalo pokutu auto (C), tak lze chápat jeho vinu, že nedojel na konec ulice a nepřesvědčil jestli tam není dopravní značka Zákaz zastavení. Ale když zaparkuje auto (A) do řady stojících aut (B, ...) a vidí značku Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou vymezující platnost, tak logicky předpokládá, že ostatní auta parkují v pořádku a lze zde v ostatní dny zaparkovat.

Pak zůstává otázkou, proč někdo umisťuje dopravní značku se Zákazem zastavení s dodatkovou tabulkou "Ne 19. 7. 2015 MIMO FILM" do ulice, kde již Zákaz zastavení platí. A pak přijde Městský policista, uvidí auto "Pepíka" kdesi z jihu Čech, který je neznalý situace (o to víc by mohl být shovívavější), když přímo před autem vidí dopravní značku s dodatkovou tabulkou, která jasně říká, že značka platí v neděli 19. 7. 2015, bez ohledu na to, zda jí předchází stejná dopravní značka bez omezení platnosti.

Děkuji za odpověď.

Galerie

Odpověd

19.08.2015

Dobrý den, v případě, že nesouhlasíte s postupem Policie ČR nebo Městské policie hl. m. Prahy, můžete proti tomuto postupu podat stížnost nadřízenému policisty nebo strážníka anebo uvedené skutečnosti použít v případě řízení o přestupku, bude-li správním orgánem zahájeno. Příslušným správním orgánem je oddělení přestupkového řízení (přestupky oznámené Městskou policií hl. m. Prahy) nebo oddělení správního řízení (přestupky oznámené Policií ČR) odboru dopravně správních činností Magistrátu hl. m. Prahy. Prvním úkonem správního orgánu, po obdržení Vašeho oznámení, pak bude zaslání výzvy provozovateli vozidla, na kterou je nutno reagovat.S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné