Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Budoucnost společnosti Pražské služby"

Jiří Filipi
27 27.01.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor na budoucnost Pražských služeb. Jako náměstek primátorky jistě víte, že zastupitelstvo schválilo zakázku na svoz odpadů na území hl. m. Prahy, proto se chci zeptat, zda vyhlášení této zákázky znamená také záměr prodeje Pražských služeb do soukromých rukou, neboť tímto Rada HMP sděluje, že nepočítá se zapojením své vlastní společnosti do této problematiky, ale nechává prostor trhu. Prosím tedy o sdělení, jakou vizi máte s touto společností Vy, jako odpovědný náměstek, který má problematiku této společnosti v gesci.

Děkuji a zdravím
Jiří Filipi

Odpověd

29.01.2015

Vážený pane Filipi, Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo záměr zakázky (nikoli vypsalo zakázku) na svod odpadů. Hl. město Praha se rozhodně nezříká odpovědnosti ani za svoz odpadu, ani za společnost Pražské služby a.s. Hl. m. Praha má sice v této společnosti většinový podíl (76,92%), jsou zde ale také ostatní akcionáři - Praha tudíž o společnosti nerozhoduje pouze usneseními Zastupitelstva resp. Rady hl. města. Právě s ohledem na výše uvedené, Praha nemůže donekonečna zadávat zakázky přímo společnosti Pražské služby a.s. (v tzv. režimu Jednacího řízení bez uveřejnění), ale tlačena okolnostmi (zejména zákonem), musí umožnit obdobným společnostem o tuto zakázku soutěžit. Podmínky, za kterých by se případně soutěžilo, budou samozřejmě nastaveny (za dodržení zákona) tak, aby za daný rozsah a kvalitu vysoutěžené služby byla vysoutěžena cena pro hl. m. Praha, potažmo pro občany, co nejvýhodnější. Minulé vedení hl. m. jednalo s minoritním akcionářem o převzetí menšinového balíku akcií, ale bohužel neúspěšně. Předpokládám, že se nové vedení pokusí tato jednání obnovit. Stále platným dlouhodobým cílem je 100% vlastnický podíl společnosti Pražské služby a.s. v rukou hl. města (viz Usnesení Zastupitelstva hl. m. Prahy č. 40/13 ze dne 19. 6. 2014). Mohu Vám tedy s čistým svědomím sdělit, že vedení hl. m. v tuto chvíli o žádné privatizaci svého podílu ve společnosti Pražské služby a.s. neuvažuje. S pozdravem PhDr. Matěj Stropnický

PhDr. Matěj Stropnický (Bývalý radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Svoz odpadů
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Budoucnost společnosti Pražské služby”

  1. 0127.1.2015 (17:36)

    Domnívám se, že zodpovědnou radní je v oblasti svozu odpadů paní radní Plamínková, ale jelikož se problematikou zabývala celá rada, nechávám dotaz zde.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné