Detail dotazu "Dluhy provozovatelů stánků na Václavském náměstí"
20
20.05.2014
Sdílet na Facebooku
Tweetnout o tomto dotazu
Sledujte tento dotaz
chtěla bych se zeptat, jak vypadá dění kolem stánků na Václavském náměstí? Všimla jsem si, že některé jsou znovu otevřeny, jiné na náměstí zůstávají uzavřené nadále stát, patrně bez smluv. Kolik provozovatelé Praze dluží za pronájem a kolik na sankcích?
Odpověd
Dovolím si zrekapitulovat související skutečnosti.
- V červnu 2012 byly provozovatelům stánků doručeny výpovědi z nájemních smluv (6 měs. výpovědní lhůta), tj. ukončení smluv k 31.12.2012 s tím, že v provozu nadále zůstalo 5 stánků + 2 stánky městského mobiliář.
- V rámci schválené novely tržního řádu usnesením Rady hl.m. Prahy č. 261 ze dne 18.2.2014 došlo k úpravě, která zachovává či přesouvá 3 stánky. Z těchto tržních míst je jedno vyhrazeno pro Pražskou informační službu a zbylá dvě budou řešena v rámci úkolu, který uložila Rada HMP odboru evidence, správy a využití majetku MHMP, a to: „realizovat úpravy - narovnání smluvních vztahů vztahujících se k Václavskému náměstí“. Tyto úpravy budou realizovány s cílem eliminovat maximální počet neoprávněně umístěných stánků.
- Provozovatelům stánků je průběžně účtováno faktické užívání za neoprávněně umístěné stánky, které činí 47,- Kč/m2/den pro stánky s občerstvením a 37,- Kč/m2/den pro stánky s tiskem, resp. květinami
- Současně s vyúčtováním faktického užívání jsou provozovatelům stánků vyúčtovávány smluvní pokuty za nevyklizení, tj. 10.000,- Kč/den (provozovatelé stánků žádají o jejich prominutí a tudíž je dosud neplatí)
Ing. Eva Vorlíčková (Bývalý radní)
Radní hl. m. Prahy