Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Pokládání dotazů bývalým radním"

Bartoš
13 13.01.2015
Sledujte tento dotaz

Přeji dobrý den,

pane Hudečku, Vy jste stále radním hlavního města Prahy? Aplikace Dotazy radním Vás v číselníku radních stále nabízí.
Děkuji.

Zdraví L. Bartoš

Odpověd

13.01.2015

Vážený pane Bartoši,

pan doktor Hudeček již radním není, jak všichni víme. Ovšem v systému dotazů jsme se rozhodli celou minulou radu ponechat, aby bylo možné zpětně dohledat, jak se její členové stavěli k položeným dotazům. Navíc připravujeme rozšíření systému i na další zastupitele, tedy bylo by kontraproduktivní bývalé radní prostě vymazat. Nemohu vám v tuto chvíli zaručit, že k rozšíření skutečně dojde, vyjednávání s magistrátem v této věci není snadné zejména proto, že není žádný radní zodpovědný za IT a není tedy zřejmé, kdo může udělat politické rozhodnutí a toto rozšíření schválit. Teoreticky to může udělat celá rada kolektivně, ovšem pro radu je to zase příliš drobná věc a má asi důležitější věci na práci.

Výsledkem tedy je, že v systému jsou určité chyby, které nemá kdo opravit a jednu z nich jste odhalil - systém v tuto chvíli dává možnost pokládat dotazy i radním, kteří dnes už třeba ani nejsou zastupiteli. Na druhou stranu já z pozice moderátora takové dotazy prostě neschválím a v systému se tedy nezobrazí. Na druhou stranu má myslím stále smysl pokládat dotazy bývalým radním, kteří zastupiteli zůstali. Jsou to stále odborníci ve svých oborech a například pan Hudeček má jistě co říci k otázkám plánování a územního rozvoje. Věcné dotazy jsem tudíž nakloněn schválit, i když by směřovaly na bývalé radní. To ovšem neznamená, že tazatel dostane odpověď. Bývalí radní už nemají ani politickou zodpovědnost za komunikaci s občany, tudíž je případná odpověď jen a pouze na jejich dobré vůli. Také se mohlo stát, že přišli o své přístupové údaje, to nemám jak ověřit.

Tedy ano, náš systém není dokonalý, ale umožňuje občanům něco, co ještě před rokem nebylo vůbec možné. Má tedy myslím smysl systém využívat k jeho účelu, ovšem pokud by byl nějak masivně zneužíván, může to vést jedině k jeho zrušení a to by myslím byla pro angažovanou veřejnost velká škoda.

Děkuji za pochopení a děkuji za upozornění na tuto chybu, Saša Lehmann, moderátor dotazů
www.prazskeforum.cz

Pokládání dotazů bývalým radním

< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné