Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Pokládání dotazů bývalým radním"

Bartoš
13 13.01.2015
Sledujte tento dotaz

Přeji dobrý den,

pane Hudečku, Vy jste stále radním hlavního města Prahy? Aplikace Dotazy radním Vás v číselníku radních stále nabízí.
Děkuji.

Zdraví L. Bartoš

Odpověd

13.01.2015

Vážený pane Bartoši,

pan doktor Hudeček již radním není, jak všichni víme. Ovšem v systému dotazů jsme se rozhodli celou minulou radu ponechat, aby bylo možné zpětně dohledat, jak se její členové stavěli k položeným dotazům. Navíc připravujeme rozšíření systému i na další zastupitele, tedy bylo by kontraproduktivní bývalé radní prostě vymazat. Nemohu vám v tuto chvíli zaručit, že k rozšíření skutečně dojde, vyjednávání s magistrátem v této věci není snadné zejména proto, že není žádný radní zodpovědný za IT a není tedy zřejmé, kdo může udělat politické rozhodnutí a toto rozšíření schválit. Teoreticky to může udělat celá rada kolektivně, ovšem pro radu je to zase příliš drobná věc a má asi důležitější věci na práci.

Výsledkem tedy je, že v systému jsou určité chyby, které nemá kdo opravit a jednu z nich jste odhalil - systém v tuto chvíli dává možnost pokládat dotazy i radním, kteří dnes už třeba ani nejsou zastupiteli. Na druhou stranu já z pozice moderátora takové dotazy prostě neschválím a v systému se tedy nezobrazí. Na druhou stranu má myslím stále smysl pokládat dotazy bývalým radním, kteří zastupiteli zůstali. Jsou to stále odborníci ve svých oborech a například pan Hudeček má jistě co říci k otázkám plánování a územního rozvoje. Věcné dotazy jsem tudíž nakloněn schválit, i když by směřovaly na bývalé radní. To ovšem neznamená, že tazatel dostane odpověď. Bývalí radní už nemají ani politickou zodpovědnost za komunikaci s občany, tudíž je případná odpověď jen a pouze na jejich dobré vůli. Také se mohlo stát, že přišli o své přístupové údaje, to nemám jak ověřit.

Tedy ano, náš systém není dokonalý, ale umožňuje občanům něco, co ještě před rokem nebylo vůbec možné. Má tedy myslím smysl systém využívat k jeho účelu, ovšem pokud by byl nějak masivně zneužíván, může to vést jedině k jeho zrušení a to by myslím byla pro angažovanou veřejnost velká škoda.

Děkuji za pochopení a děkuji za upozornění na tuto chybu, Saša Lehmann, moderátor dotazů
www.prazskeforum.cz

Pokládání dotazů bývalým radním

< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné