Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Poplatek za svoz odpadu"

Kateřina Krejčíková
26 26.05.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s platbou za odvoz odpadu. Moje matka má trvalé bydliště v Praze, kde řádně platí za odvoz odpadu (výši poplatku za celý rok). Zhruba polovinu roku tráví ale na chatě v Ledči nad Sázavou, okres Havlíčkův Brod. Tam musí také platit za odvoz odpad, též částku ve výši za celý rok. Je její povinností platit tyto poplatky v plné výši jak v místě trvalého bydliště, tak i na chatě? Není možné třeba na chatě platit jenom polovinu (sousedé dosvědčí, že tam přes zimu není). Sousedé, co mají v Ledči trvalé bydliště, platí celou částku, a moje matka, která je na chatě zhruba od dubna do října dle počasí platí částku ve stejné výši a k tomu další v Praze? Není toto nějak upraveno? Děkuji za odpověď, Krejčíková

Jiří Vávra (Bývalý radní)

1. náměstek primátora hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Poplatek za svoz odpadu”

  1. 0526.5.2014 (16:00)

    Dobrý den paní Krejčíková

    Jsem přesvědčen, že rozhodující pro vyměření poplatku za svoz odpadu je v první řadě to, kde má dotyčný trvalý pobyt. Dále pak, pokud v dané nemovitosti nikdo nemá trvalý pobyt, platí poplatek majitel. Vaší matky se zřejmě týkají obě kritéria, a tedy opravdu musí platit na obou místech bez ohledu na to, kde se v kterou dobu fyzicky nachází.

    Váš dotaz směřuji na pana náměstka Vávru, ale myslím si, že by bylo praktičtější zeptat se referenta finančního odboru vaší městské části případně na obecním úřadě v Ledči nad Sázavou.

    S pozdravem, Alexandr Lehmann, Pražské fórum

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné