Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Připomínkování Metropolitního plánu "

Zuzana Housková
25 25.07.2018
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jakým způsobem lze připomínkovat návrh Metropolitního plánu? Kam mám připomínky směřovat a jakou musí mít formální podobu, aby byly brány v potaz?
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
S pozdravem
Zuzana Housková

Odpověd

25.07.2018

Vážená paní Housková,

Občané se do projednávání návrhu nového územního plánu Prahy - Metropolitního plánu mohou zapojit ve dvou fázích – první z nich je tzv. společné jednání, které probíhá právě nyní a termín pro podání připomínek končí 26.7.2018. Druhou fází bude za pár let po vypořádání připomínek ze společného jednání tzv. veřejné projednání.

Vyjádřit se k předpisu, který stanovuje, jak se budou městské části a celé město v následujících deseti až dvaceti letech rozvíjet, a jaké změny je čekají, může každý občan. Každý se tak může podívat, jaké změny čekají jejich čtvrť, kterou zná nejlépe, či celé město.

U každé připomínky musí být zřejmé, kdo ji podává, je potřeba uvést jednoznačnou identifikaci, a podepsat. Každou připomínku je také vhodné odůvodnit. Pro pomoc s přípravou připomínek je k dispozici aplikace na adrese: //pup.praha.eu/mp. Její využití ale není povinné.

Podepsané připomínky je v dané lhůtě potřeba doručit na Magistrát HMP jedním z následujích způsobů: do podatelny Magistrátu hl. m. Prahy, která je v budově Nové radnice na Mariánském náměstí a ve Škodově paláci v Jungmannově ulici; zaslat datovou schránkou; zaslat doporučeně poštou, přičemž datum razítka pošty musí být nejpozději 26. července 2018; nebo podepsané elektronickým podpisem zaslat do e-podatelny.
Adresátem připomínek je Magistrát hlavního města Prahy, Odbor územního rozvoje, Jungmannova 35/29, 110 00 Praha 1.

Významnou roli mají také městské části – ty mohou podávat tzv. zásadní připomínky, které budou mít výraznější váhu, a o jejich vypořádání bude rozhodovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Všechny připomínky vypořádá magistrátní Odbor územního rozvoje ve spolupráci se zpracovatelem plánu - IPR Praha. Na základě výsledků projednání připomínek pak zpracovatel upraví návrh plánu. To však neznamená, že všechny připomínky musí být zapracovány.

Další informace jsou také na stránkách //metropolitniplan.praha.eu.

S pozdravem

Petra Kolínská

Mgr. Petra Kolínská (Bývalý radní)

Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy

Zodpovězené dotazy v archivu

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné