Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Reklamní volební pylony - zábor veřejného prostranství"

Jan Dobiáš
02 02.10.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
v poslední době jsem si všiml zvýšeného počtu reklamních pilířů naprosto nevhodně umístěných po celé Praze. Pár ilustračních fotografií přikládám. Chtěl jsem se zeptat zda tyto byť dočasné stavby schválil stavební či jiný úřad? Pokud ano prosím o jejich zdůvodnění. Pokud ne, prosím o zajištění jejich odstranění pokud možno co nejdříve protože jsou umístěny na zcela nepatřičných místech. V případě potřeby nabízím svoji součinnost (například uvedení přesné adresy atd….)

Předem děkuji za Vaši odpověď.

Svůj dotaz jsem položil stavebnímu úřadu Prahy 6 ale s jejich odpovědí nejsem moc spokojený. Prosím, jaký je Váš postoj k tomuto problému?

Děkuji,
S pozdravem,

Jan Dobiáš

Galerie

PřílohyOdpověd

15.10.2014

Vážený pane Dobiáši,

děkuji za Váš dotaz. Pro umístění reklamních konstrukcí vydává povolení příšlušná městská část, v tomto případě tedy MČ Praha 6.  Pravomoce Magistrátu hl. m. Prahy jsou v dané věci, vzhledem ke svrchovanosti městských částí, značně omezené. Žádost o zdůvodnění rozhodnutí o umístění reklamy je tedy třeba adresovat přímo úřad městské části.

Ačkoliv reklamní poutače nejsou v rozporu se zákonem, mně osobně se tento nepřehlédnutelný způsob propagace nelíbí, zejména pak v památkové rezervaci hl. m. Prahy (například na Malostranském náměstí).

Naprosto tedy chápu Vaše rozčarování. Za poslední dekádu jsme si postupně zvykli bez uzardění pouštět si reklamní sdělení do bytů, reklama ovlivňuje, jak trávíme volný čas, ale bohužel i veřejný prostor. Právě proto prostřednictvím nových Pražských stavebních předpisů venkovní reklamu významně regulujeme. Ovšem efekt není a ani nemůže být okamžitý, neboť je nezbytné dodržet již dříve stvrzená smluvní ujednání.

Děkuji Vám každopádně, že jste na stav Vašeho okolí nerezignoval. Vězte, že i když není v mé moci proti stojanům okamžitě zakročit, Vaše snaha nebyla zbytečná. Snad již v příštích komunálních volbách bude propagace stran, a to bez rozdílu, kultivovanější a bude ctít konkrétní prostor.

S pozdravem,
Tomáš Hudeček

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. (Bývalý radní)

Primátor hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Comments are closed.