Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Udělení vyjímky pro provoz zahrádky restaurace po 22té hodině"

Petr Porš
11 11.08.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Stropnický,
rád bych se zeptal na restauraci v Mahlerových sadech Praha 3. Jedná se o restauraci Miminoo, která dle informace Městské policie má povolení mít otevřenou zahrádku do půlnoci, a to jako JEDINÁ v Praze, přestože se vyskytuje v zabydlené oblasti Vámi dobře známé Prahy 3. (povolení je údajně pod č.j. MHMP 147802/2014/B/PER)
Navíc celá tato restaurace je postavena v rozporu s územním plánem! Sám bych ocenil podobný typ restaurace, pokud by ale dodržovala pravidla nočního klidu a ohledu na občany žijící v okolí. Tato restaurace má oficiálně otevřeno do půlnoci, realita ovšem je, že končí kolem 3 hodiny ranní vč. zahrádky. Navíc při informaci, kterou potvrdilo vedení Prahy 3 v TV, že povolení vydalo omylem, bych očekával, že podobné výjimky udělovány nebudou a že např. výstavba pergoly, ke které se negativně vyjádřil p. Klihavec z magistrátu pod č.j: .S-MHMP/112109/2014/SUP, nebude též povolena a magistrát bude situaci monitorovat a zamezí její výstavbu. Bohužel se tak nestalo a pergola je již vybudována.
Stavba amfiteátru pro 500 lidí je pouze vrchol absurdity.

Předem děkuji za Vaše vyjádření.

S pozdravem
Porš

Galerie

Odpověd

04.09.2015

Vážený pane Porši, děkuji za váš podnět. Na základě jeho prověření jsme zjistili následující: Společnost provozující danou restauraci předložila magistrátu pro informaci souhlas Hygienické stanice hlavního města Prahy č.j. HSHMP 43639/2013 ze dne 4.10.2013, ze kterého vyplývá, že restaurace Miminoo včetně zahrádky má povolenou prodlouženou provozní dobu  do 24.00 hodin  (dle našich informací jsou takové i jinde) za podmínky, že provoz kuchyně bude ukončen do 22.00 hodin, současně bude vypnuta vzduchotecnika a chlazení, vnitřní prostor restaurace bude větrán otvíratelnými okny směrem k televiznímu vysílači Žižkov, kde nejsou žádné obytné budovy a ve vnitřním prostoru restaurace nebude po 22.00 hodině žádná hudba. Prodloužená provozní doba po 22.00 hod. u zahradní restaurace tedy vyplývá ze souhlasného stanovika Hygienické stanice hlavního města Prahy. Z toho usuzuji, že budete-li si u ní stěžovat na opakované rušení nočního klidu, má tato instituce možnost věc prověřit a právo výjimku zrušit. Kontakt zde: (//www.hygpraha.cz/index.php?sum=OQ==) S pozdravem PhDr. Matěj Stropnický  

PhDr. Matěj Stropnický (Bývalý radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné