Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Územní plán a zástavba v Pařížské"

Procházková
22 22.08.2017
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, nový územní plán pro Prahu, který se právě dokončuje, počítá mimo jiné s umožněním zástavby části náměstí Curieových přímo v srdci Starého Města. To opravdu myslíte vážně? Do srdce Starého Města dovolit nechat postavit takovou sklobetonovou ohyzdnost a zlikvidovat příjemné náměstíčko? A co Ti chudáci lidé bydlící v okolních domech? Máte rozum????? Nedávno Vaše kolegyně paní Plamínková v TV prohlašovala, jak je nutné znovu obnovit nebo založit nové parky, stromové porosty a fontánky na území Prahy, aby se docílilo "ochlazení" tepelných oblastí a zde je to přesně naopak - zrušíme náměstí s porostem, lavičkami a zazobaní Slováci si tam postaví skleněnou obludu!!!! To snad ne!!!!!!!!!! To mne opravdu jako občana Prahy a milovníka Starého Města a vůbec celého historického centra opravdu nadzvedlo. Ono asi nestačí, že se hyzdí Václavské náměstí (kauza demolovaného domu na rohu pražského Václavského náměstí a Opletalovy ulice a to co tam má být postaveno - hrůza a děs) , teď ještě toto. Můžete mi objasnit tuto kauzu? Děkuji předem za odpověď. Přeji příjemný den Procházková.

Odpověd

24.09.2017

Vážená paní Procházková,

děkuji za Váš dotaz. K danému území a plánovanému záměru Vám mohu sdělit následující:

V tuto chvíli je pozemek na konci Pařížské ulice v územním plánu veden jako komunikace a veřejné prostranství - je to tedy nezastavitelná plocha. Návrh nového územního plánu - Metropolitního plánu, který připravuje Institut plánování a rozvoje, navrhuje tento pozemek přeměnit na stavební parcelu. Jde ovšem pouze o návrh, který čekají ještě minimálně dvě kola veřejného projednání. Zcela jistě není dosud rozhodnuto, zda pozemek před hotelem Intercontinental bude zastavěn. Osobně návrh na přeměnu pozemku ve stavební parcelu ovšem nepodporuji.

Oznámení o zveřejnění a termínu připomínkování Metropolitního plánu budou dostupná na úřední desce Odboru územního rozvoje HMP a na webu Institutu plánování a rozvoje HMP - plan.iprpraha.cz.

Jakmile bude návrh nového plánu zveřejněn, bude zároveň znám i přesný harmonogram jeho projednávání. V procesu projednávání, který bude rozložený do několika let, bude mít také veřejnost možnost, v souladu se stavebním zákonem, podat připomínku nebo námitku k tomuto záměru. Všechny připomínky budou vypořádány.

S pozdravem

Petra Kolínská

Mgr. Petra Kolínská (Bývalý radní)

Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy

Zodpovězené dotazy v archivu

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné