Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Autobusová linka přes Strahov"

Josef Jůza
11 11.08.2014
Sledujte tento dotaz

Vážený pane radní, v odpovědi na dotaz pana Štursy z 21.5.2014 je příslib obnovy přímého autobusového spojení mezi Prahou 5 a 6 přes Strahov po dokončení opravy stropní desky stanice metra Dejvická. Podobně jste odpověděl i na můj dopis před několika měsíci. Nyní jsou již zveřejněny jízdní řády autobusů po ukončení opravy, ale avizovaná náprava současného stavu v nich není promítnuta. Dočkáme se jí? S pozdravem Josef Jůza

Poznámka moderátora: Patrně jde o linky 143 a 191.

Odpověd

23.09.2014

Vážený pane Jůzo,

dovolte mi reagovat na Váš dotaz týkající se znovuobnovení přímého spojení mezi městskými částmi Praha 5 a Praha 6 autobusovou linkou v rámci Pražské integrované dopravy (PID).

Organizace ROPID, jež má na starosti koordinaci a plánování hromadné dopravy v Praze, zpracovala návrh trvalé změny dopravy, který by reflektoval potřeby cestujících i samotných městských částí Praha 5 a Praha 6 na přímé spojení oblastí mimo dosah tramvajové linky č. 20.
Linka 176 bude zkrácena do zast. „Stadion Strahov“, ve zbytku trasy („Stadion Strahov – Nové Butovice“) budou vedeny nově vybrané spoje linky 143 v odpovídajících intervalech současné linky 176.

Závěrem uvádím, že následkem prodloužení termínu ukončení opravy stropní desky u stanice metra „Dejvická“, časem nutným k projednání se všemi dotčenými orgány, kterých se úprava linkového vedení týká (zástupci všech dotčeným městských částí), a v neposlední řadě z provozních důvodů (JŘ linky 143 se přizpůsobuje zahájení výuky na vysokých školách), byla původně avizovaná realizace posunuta na 15. září 2014 (pondělí), a to se zahájením plného provozu obou linek.

Věřím, že uvedené stanovisko přijmete s pochopením.

S pozdravem

Ing. Jiří Pařízek
radní pro dopravu hl. m. Prahy

Ing. Jiří Pařízek (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

Doprava

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava, MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Autobusová linka přes Strahov”

  1. Josef Jůza
    0827.8.2014 (13:51)

    Nyní (27.8.) už v Idosu jsou změněné linky 143 a 176, takže se dotaz stává již bezpředmětným.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné