Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Autobusová linka tunelem Blanka"

Václav Kříž
18 18.07.2014
Sledujte tento dotaz

Vážený pane primátore,

Ač na řadě míst přibudou zácpy, budou po otevření Blanky mnohá spojení nově rychlejší autem než MHD. Chybná rozhodnutí Vašich předchůdců, která Vám nezávidím, lze částečně napravit. Zavést Blankou autobusovou linku, která oproti dnešku zrychlí cestování z Kobylis do Dejvic přibližně o 10 minut. Dle informací Auto-Matu Praha se zavedením linky počítá, ale až po tříměsíčním zkušebním provozu. Lidé budou měnit způsoby pohybu po městě od prvního dne. Po třech měsících už budou mnozí navyklí, že autem je spojení rychlejší. Pomozme jim vybrat si pro město méně nákladný druh dopravy už od prvního dne. (Tisková zpráva Auto-Matu: //www.auto-mat.cz/2014/07/autobusy-do-blanky/ )

Bude první den zkušebního provozu Blankou zavedena autobusová linka, která propojí Kobylisy a Dejvickou?
Bude od stejného dne od Vychovatelny na Pelc-Tyrolku vyznačen vyhrazený pruh pro autobusy, který průjezd linky ucpanou ulicí V Holešovičkách umožní?

Děkuji,
Václav Kříž

Odpověd

08.09.2014

Dobrý den,

děkuji Vám za dotaz. S vedením autobusové linky tunelovým komplexem Blanka se i nadále počítá, zatím však není rozhodnuto, jestli bude tato linka spuštěna současně se zprovozněním Blanky nebo až po nějaké době zkušebního provozu. Chápu Vaše výtky, rozumím jim a částečně se s nimi i ztotožňuji, nicméně vše záleží hned na několika faktorech - např. na finálním termínu zprovoznění nebo na způsobu zkušebního provozu pro individuální dopravu. Zatím také není stanoveno přesné trasování takové linky, s jistotou lze zatím říci, že by měla spojovat území Prahy 6 a 9.

S pozdravem,

Tomáš Hudeček

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. (Bývalý radní)

Primátor hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Blanka, Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné