Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Budoucnost Slovanské Epopeje"

Jana Hrubá
04 04.07.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co a v jakém časovém horizontu plánuje Praha se Slovanskou epopejí? Děkuji pěkně Jana Hrubá

Odpověd

Na základě smlouvy s Národní galerií, je Slovanská epopej v současnosti umístěna ve dvoraně Veletržního paláce. Tak by tomu mělo být až do roku 2016, neboť stávající prostory důstojně odpovídají jejímu konceptu i dramaturgii.

Pro začátek roku 2017, na základě již probíhajících jednání, se rýsuje možnost tříměsíčního zapůjčení výstavy do Japonska, konkrétně na půdu National Art Centre Tokyo. V tomto případě se jedná o mimořádně významnou japonskou galerii, která se svou návštěvností zcela vymyká našim obvyklým poměrům. Zatímco u nás nejnavštěvovanějšími galeriemi projde měsíčně maximálně 5 tisíc návštěvníků, National Art Centre Tokyo generuje za stejné období statisíce. Slibujeme si proto, že zájem právě této galerie o naši výstavu, významně posílí i zájem tamní klientely o Prahu jako o turistickou destinaci.

Při této příležitosti bychom současně rádi vytvořili rozsáhlou prezentaci Prahy, a to zejména v těch nejatraktivnějších oblastech pro japonské návštěvníky, jako jsou třeba klasická hudba či historie. Naším záměrem je navíc pokusit se a jednat o uzavření dohody, která by vedla ke zřízení přímého leteckého spojení mezi Tokiem a Prahou, což bychom na základě takové spolupráce považovali za mimořádný výsledek.

Po návratu epopeje z Japonska do Prahy, máme v úmyslu ji opětovně umístit do prostor Veletržního paláce. V této souvislosti vnímáme velmi pozitivně nástupu pana Doktora Fajta do funkce ředitele Národní galerie. Po dlouhodobé nejistotě této instituce, nám totiž nová situace skýtá možnost vést o budoucnosti Slovanské epopeje jednání a poskytnout tomuto významnému uměleckému cyklu zázemí definitivně.

Ing. Václav Novotný (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

  • Kultura
  • Památková péče
  • Církve a náboženské společnosti
  • Národnostní menšiny
  • Výstavnictví
  • Cestovní ruch
  • Zahraniční vztahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné