Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Další přístup k regulaci výstavby v Praze"

Tomáš Hnyk
14 14.01.2015
Sledujte tento dotaz

Vážená paní primátorko,
mimo svého předchozího dotazu ohledně billboardů bych se rád zeptal i na vaše obecnější postoje ohledně PSP.
V odpovědích na ostatní dotazy se neustále vymlouváte na MMR, že mělo vůči PSP námitky. Domníváte se, že tyto námitky byly oprávněné? Na základě vyjádření jednotlivých aktérů se mi osobně zdá, že MMR podlehlo lobbistickým tlakům billboardové lobby, protože to, že asi 3 z více než osmdesáti námitek podaných MMR, které nebyly uznány, bylo vyargumentováno. (Pakliže notifikace je třeba na předpis, který se vztahuje na většinu státu, Praha většinou státu není, a pokud je pravda, že jiná evropská města jako Berlín nebo Vídeň své stavební předpisy notifikované nemají, proč by měla mít Praha - požadavek na oslunění se zdá být arbitrárním atd.) Chcete se s MMR ohledně jeho rozhodnutí soudit, nebo dopustíte zvůli nadřízeného orgánu?

Jaký je váš obecný postoj k PSP? Myslíte si, že to byl krok správným směrem, který předpis jednak činil srozumitelnější a jednak umožňoval stabu kompaktnějšího města, které je podle všeho ekologičtější i příjemnější na život, nebo proti nim máte zásadní námitky? Budete podporovat, aby se při předložení nových PSP vycházelo z těch, které vstoupily v plastnost v říjnu?
S pozdravem,
Tomáš Hnyk

Odpověd

19.01.2015

Dobrý den, celou záležitost ohledně PSP má v kompetenci pan náměstek Stropnický, který ji také intenzivně řeší. Pokud budu mluvit za sebe, tak jsem rozhodně pro omezení venkovní reklamy v Praze. A to zejména v její historické části. Praha stavební předpisy určitě potřebuje. A co se týká Vašeho dotazu na to, zda se bude při přípravě nových PSP vycházet z těch, které vstoupily v platnost v říjnu 2014, tak předpokládám, že ano.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Pražské stavební předpisy
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné