Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Detailní náklady na stavbu tunelového komplexu Blanka"

David Goliáš
02 02.12.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké jsou celkové náklady na tunelový komplex Blanka. V médiích se objevuje nejčastěji částka kolem 37 Mld Kč, ale není příliš jasné, k jakým investičním akcím města se konkrétně vztahuje.. Zajímala by mě proto podrobnější odpověď z MHMP, jaké jsou celkové náklady (stavební část Metrostav a Eurovia, technologická část ČKD Praha DIZ) na celý tunelový komplex, tedy úsek mezi MÚK Malovanka a MÚK Pelc-Tyrolka včetně obou křižovatek. Konkrétně jde o tyto stavby:

  • Stavba ev. č. 0065 Strahovský automobilový tunel, 2.A etapa (MÚK Malovanka) a 2.B etapa (hloubený tunel mezi MÚK Malovanka - Myslbekova)
  • Stavba ev.č. 9515 Myslbekova - Prašný most (MYPRA)
  • Stavba ev.č. 0080 Prašný most - Špejchar (PRAŠ)
  • Stavba ev.č. 0079 Špejchar - Pelc-Tyrolka (ŠPELC)
Pokud do zmíněných staveb nejsou zahrnuty náklady jako např. protipovodňová opatření, Trojský most nebo multifunkční operační středisko Malovanka, potom prosím o uvedení i nákladů za další stavby, které nejsou ve 4 výše zmíněných zahrnuty, ale jsou stavbou tunelu přímo vyvolány nebo s ní jinak souvisí. Pokud je to možné, rád bych znal rozdělení zvlášť na náklady týkající se samotného silničního tunelu a zvlášť nákladů na rekonstrukce a úpravy ulic, parků a dalších ploch na povrchu.

Dále mě zajímají náklady na přípravu a režii stavby, jako jsou náklady na zhotovení projektové dokumentace (SATRA, PUDIS, METROPROJEKT Praha), koordinaci projektu (SATRA) a správce stavby včetně stavebního a technického dozoru (VIS a IDS).

V ideálním případě bych uvítal, pokud by město Praha zveřejnilo přehledný rozpis akcí a jim příslušejících nákladů, které byly nebo budou za všechny fáze přípravy a realizace stavby tunelového komplexu Blanka uhrazeny, aby měli občané jasnější představu, kolik a na co byly jejich peníze použity.

Předem děkuji za odpověď. David Goliáš

Odpověd

30.12.2014

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Odpověď je stále stejná, jako Vám byla zaslána bývalým vedení MHMP v listopadu 2014. S pozdravem Petr Dolínek  

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Blanka
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné