Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Detailní náklady na stavbu tunelového komplexu Blanka"

David Goliáš
26 26.09.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
chtěl bych zeptat, jaké jsou celkové náklady na tunelový komplex Blanka. V médiích se objevuje nejčastěji částka cca 37 Mld Kč, ale není příliš jasné, k čemu konkrétně se vztahuje.
Zajímala by mě proto přesná odpověď z MHMP, jaké jsou celkové náklady (stavební část Metrostav a Eurovia, technologická část ČKD Praha DIZ) na celý tunelový komplex, tedy úsek mezi MÚK Malovanka a MÚK Pelc-Tyrolka včetně obou křižovatek. Konkrétně jde o tyto stavby:

  • Stavba ev. č. 0065 Strahovský automobilový tunel, 2.A etapa (MÚK Malovanka) a 2.B etapa (hloubený tunel mezi MÚK Malovanka - Myslbekova)
  • Stavba ev.č. 9515 Myslbekova - Prašný most (MYPRA)
  • Stavba ev.č. 0080 Prašný most - Špejchar (PRAŠ)
  • Stavba ev.č. 0079 Špejchar - Pelc-Tyrolka (ŠPELC)
Pokud do zmíněných staveb nejsou zahrnuty náklady jako např. protipovodňová opatření nebo Trojský most, potom prosím o uvedení i nákladů za další stavby, které nejsou ve 4 výše zmíněných zahrnuty, ale jsou stavbou tunelu přímo vyvolány nebo s ní jinak souvisí.
Pokud je to možné, rád bych znal rozdělení zvlášť na náklady týkající se samotného silničního tunelu a zvlášť nákladů na rekonstrukce a úpravy ulic, parků a dalších ploch na povrchu.

Dále mě zajímají náklady se stavbou spojené, jako jsou náklady na zhotovení projektové dokumentace (SATRA, PUDIS, METROPROJEKT Praha), koordinaci projektu (SATRA) a správce stavby včetně stavebního a technického dozoru (VIS a IDS).

V ideálním případě bych uvítal, pokud by město Praha zveřejnilo přehledný rozpis akcí a jim příslušejících nákladů, které byly nebo budou za všechny fáze přípravy a realizace stavby tunelového komplexu Blanka uhrazeny, aby měli občané jasnější představu, kolik a na co byly jejich peníze použity.

Předem děkuji za odpověď.

David Goliáš

Ing. Jiří Nouza (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

  • Infrastruktura
  • Dopravní infrastruktura
  • Životní prostředí
  • Investice

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Blanka
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné