Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Doplnění interpelace ohledně Integrace Mělnicka"

Vojtěch Brož
18 18.12.2015
Sledujte tento dotaz

Musím bohužel opětovně zaslat svůj dotaz, protože ten předešlý z 3.12. doposud nebyl zveřejněn, přestože ty ze 4.12. jsou již zde na webu k dispozici....

Vážený pane Dolínku,

k mojí předešlé interpelaci na zastupitelstvu 26.11. ohledně Integrace Mělnicka mi dovolete ještě nějaké doplňující dotazy a poznámky.

 1. ad studie ČVUT: přestože jsem ihned po interpelaci šel na Váš sekretariát a nadiktoval svůj email (chci šetřit magistrátní náklady na papír), studie mi doposud nebyla zaslána. Myslím že týden je dostatečná doba. Předpokládám, že to bylo kvůli tomu, že studie má cca 18MB a Vaše asistentka si nevěděla rady jak naložit s vráceným emailem. Poučte ji prosím o službách typu uschovna.cz a podobné. Studii ale již mám, a naprosto chápu proč se s ní moc nechlubíte.
 2. Ad autoři studie: Proč nebyla studie vypracována fakultou dopravní, ale fakutou silničních staveb? O jakou silniční stavbu se zde jedná?
 3. Domluvte se prosím se svým stranickým kolegou, starostou Prahy 8, jeho vyjádření jsou totiž na úrovni žáka základní školy. (Email od pana Petruse, cituji: "....Zkoušíte to hezky ale nedobře. Pan Moulis vám telefonicky sdělil, že nemá definitivní verzi. Tedy má tu samou jako já. Jen, aby bylo vysvětleno proč není definitivní, no protože Magistrát sdělil, že definitivní vyvěsí. Přeji hezký den. Roman Petrus Starosta Prahy 8"). Ta verze, kterou máme k dispozici, tedy není definitivní? Pokud tomu tak je, prosím o zaslání definitivní verze mě a také Praze 8.
 4. V odpovědi na interpelaci jste uvedl, že obratem domluvíte vyhodnocení integrace u kulatého stolu za přítomnosti ROPIDu a zástupců naší iniciativy. Slíbil jste jednání v prosinci s tím, že dáte vědět 14 dní dopředu. Kdy tedy proběhne toto jednání?
 5. Jedním z hlavních argumentů ROPIDu bylo, že Integrace je prospěšná i pro obyvatele Prahy jelikož zvyšuje i obslužnost pražských zastávek. Jak mám tedy rozumět tomu, že nejčetnější linka (348) od 12.12. (nový jízdní řád) nově neobsluhuje 4 zastávky v Praze (Štěpničná, Třebenická, Ďáblický hřbitov a Skládka Ďáblice)? Čili obslužnost této linky pro Prahu klesla na polovinu!! Sníží se na polovinu i množství peněz, kterými Praha tuto linku dotuje?
 6. Další ze slibů organizace ROPID bylo, že spoje na Ládví nebudou přibývat. Jak mám tedy rozumět tomu, že od 12.12. přibývají další 4 spoje? (tímto jsme se přehoupli přes 200 cest Integrovaných autobusů denně, gratulujme si!) Bude tedy navyšování pokračovat?

Prosím tedy o Vaši reakci na body 2,3 a 4. A vyjjádření k bodům 5 a 6 v tom smyslu, zda stále platí to, že se spoje nebudou navyšovat a Integrované spoje slouží i jako součást dopravní obslužnosti pro Pražany. A kde je případně hranice těchto slibů (zvýšení každého půl roku o jednotky spojů není navyšování a alespoň 1 zastávka v Praze na 5 km jízdy stále znamená dopravní obslužnost).

Předem děkuji a přeji hezký zbytek dne

S pozdravem

Vojta Brož

Odpověd

13.01.2016

Dobrý den, k Vašim doplňujícím otázkám k interpelaci z 26.11.2015 sděluji:

 • Studii Vám moje asistentka ještě ten den zaslala. O tom, že Vám nebyla doručena jste nás neinformoval.  Po Vašem publikování tohoto dotazu na Pražském fóru, Vám byla finální verze studie zaslána znovu, tentokrát přes webové uložiště. Studii má k dispozici i pan starosta Petrus.
 • ČVUT, Fakulta stavební, byla vybrána především z toho důvodu, že na dopravní fakultě ČVUT externě působí či působili zaměstnanci ROPIDu. Pokud by studii město objednalo u této fakulty, mohla by být z důvodu této provázanosti hodnověrnost studie zpochybňována. Současně byla poptávka zaslána i na Dopravní fakultu Jana Pernera v Pardubicích, tedy na druhou existující dopravní fakultu v Česku. Ta ale reagovala tak, že vzhledem k neznalosti místních podmínek nejsou schopni v daném termínu studii zpracovat.
 • Jednání u kulatého stolu proběhne 25.1. v 17:30 v kulturním domě Ládví. Pozvánky bude posílat organizace ROPID a prostory zajistila MČ Praha 8.
 • Dále uvádím, že k termínu 13.12.2015 na lince PID 348 skutečně došlo ke zrušení vybraných zastávek na území hl. m. Prahy (jedná se o zastávky Štěpničná, Třebenická, Ďáblický hřbitov a Skládka Ďáblice). Zrušení těchto zastávek bylo kompromisním řešením požadavku města Neratovice na rychlíkové spoje, které by pro obsluhu území hl. m. Prahy měly ještě nižší dopravní význam. Na území hl. m. Prahy v současné době spoje linky 348 obsluhují i nadále významné zastávky s vysokým obratem cestujících (shodně jako linka 369), které mají zásadní význam pro obsluhu MČ a zachovávají důležité přestupní vazby.
 • Co se týká přibývání spojů, v systému PID jsou samozřejmě nastaveny standardy kvality i v oblasti obsazenosti vozidel. Pokud opakovaně dochází k přeplňování konkrétních spojů, bývá to i u jiných linek řešeno prostřednictvím posilových autobusů. Je to jeden ze standardních postupů. Tyto posilové spoje operativně zřízené od 25.11. z důvodu zvýšení přepravní kapacity mj. i v období předvánočního provozu budou průběžně sledovány z hlediska jejich vytížení cestujícími. Tím, že nejsou uvedeny v jízdním řádu je možné je v případě potřeby prakticky okamžitě zrušit. Takovéto posilovaní provozu linky 348 bychom chtěli nahradit nasazením kapacitnějších kloubových vozidel, pro jejichž provoz je však nutno upravit stávající dopravní infrastrukturu (průjezdnost trasy a zastávky).
S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Doplnění interpelace ohledně Integrace Mělnicka”

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné