Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Dopravní kolaps 11.9. zavření podjezdu pod mosty v ulicIi Průmyslová"

Daniel W.
19 19.09.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, ptal jsem se již na mailu info@praha.eu Vyjádřil se magistrát k dopravnímu kolapsu na Praze 15 dne 11.9.2014? Pro příklad abyste si nemyslel že bylo zpoždění v řádu 10 minut...Cesta autobusem z Nádraží Hostivař na Skalku trvá 7 minut, ve špičce 10 minut. Tuto trasu po objízdné trase by autobus zvládl do 15-ti minut max. ALE trasu jel autobus 1 hodinu a 30 minut!! Znepříjemnili jste to ráno mnoha lidem...příště (v říjnu) se samozřejmě toto opakovat nebude protože v tu dobu co se zavřel průjezd Průmyslovou ulicí probíhala rekonstrukce tramvajové trati Nádraží Hostivař - Nádraží Strašnice. Poté co jsem viděl tramvaje jezdily tuším o den dříve, aby se zamezilo stejné chybě. Nebudu komentovat, že to ráno na CELÉ Švehlově ulici byly VYPNUTÉ semafory!

Tudíž žádám vysvětlení od Magistrátu nebo-li od vás? Jako Radního pro dopravu? MČ Praha 15 svou tiskovou zprávu vydala. Děkuji S pozdravem Daniel Weinlich

Odpověd

01.10.2014

Vážený pane Weinlichu,

nejprve mi dovolte uvést pár ucelených informací o stavbě - „Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař - Praha hl. n., I. část - žst. Praha Hostivař“, které jsem si vyžádal od investora. Investorem stavby je společnost SŽDC a je spolufinancována z fondů EU. Stavba probíhá v termínu od 15. 7. 2014 do 31. 12. 2015 a vyžádá si celkem čtyři úplné uzavírky. Jsou zde dva mostní objekty a každý je třeba nejprve vyzvednout – opravit, zabezpečit, vybetonovat, vyměnit, zaizolovat a pak opět uložit na svá místa. Tyto práce se musejí provádět velmi přesně a mají jasné technologické postupy. Délka uzavírek se bohužel nedá zkrátit.

Pro výše uvedené stavební práce je v první řadě důležité dodržovat bezpečnost práce jak pracovníků stavby, tak ostatních občanů pohybující se v bezprostředním okolí stavby. Výluka na železničních tratích se projednává cca 1 rok dopředu a dle platné legislativy není zcela možné, aby úřady, které uzavírku komunikace povolují, diktovaly přesné termíny realizace.  Magistrát hl. m. Prahy může maximálně ovlivnit výběr dnů na víkendové. Tento termín byl pro stavbu, ale i pro souběh dalších akcí nejzazší možný (vzhledem ke spolufinancování z EU), který mohl být. Další úplná uzavírka bude následovat v termínu 25. – 28. 10. 2014 (tj. sobota, neděle, pondělí a úterý vč. státního svátku). Při realizaci opravy jižního mostního objektu dojde k dalším dvěma úplným uzavírkám a to v termínu duben a květen příštího roku. Dopravně inženýrská opatření budou stejná, jako jsou nyní.

Tiskové oddělení MHMP dostatečně předem informovalo prostřednictvím médií a webových stránek o chystané uzavírce i o souběžně prováděné rekonstrukci tramvajové trati. MHMP tedy zajistil informovanost obyvatel Prahy 15. Úsilím Dopravního podniku hl. m. Prahy byla tramvajová trať otevřena o dvanáct hodin dříve a částečně tak pomohla k řešení kritické situace.

S pozdravem
Ing. Jiří Pařízek
radní pro dopravu hl. m. Prahy

Ing. Jiří Pařízek (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

Doprava

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné