Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Dopravní obslužnost Starých Stodůlek"

Mgr. Olga Sedláčková, MBA
16 16.04.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, pane náměstku

je pátek 3.4.2015 a právě jsem si prostudovala nové jízdní řády, kterou budou platit po zahájení provozu metra A v rozsahu Dejvická-Motol. Bohužel jsem nabyla dojmu, že si z nás ROPID a potažmo vedení města Prahy dělá opravdu nehoráznou legraci, no tedy dere se mi do úst hodně sprostých slov. Nějaký genius na ROPIDu zjevně usoudil, že až se otevře nová část metra A, tak se ze starých Stodůlek asi hromadně odstěhuje jejich obyvatelstvo do Motola či co. Dneska k nám jezdí autobus 174 a 137. Už tak málo. Nově k nám pojede akorát autobus 174, který končí ve 22:15! To má být nějaký apríl?! Autobus 174 nás kromě jiného také vozí do Motola, kde je například i zdravotní pohotovost pro Prahu 13. Ted je jeho provoz drasticky omezen. Můžete mi říct, jak souvisí otevření nového metra a Staré Stodůlky? Do Motola pojede metro a jako trest za toto metro Staré Stodulky příjdou o dopravní spojení. Tohle musel vymyslet skutečně stejný debil, který projektoval tunel Blanka! Co vy na to? Upřímně slušnost už mě opravdu přechází.

Požaduji odpověd a okamžitou nápravu tohoto stavu. S pozdravem. Mgr. Olga Sedláčková, MBA, bývalá členka ZHMP a ZMČ Praha 13.

Odpověd

30.04.2015

Vážená paní Sedláčková, od 7. dubna došlo k úpravám linek povrchové dopravy v souvislosti s otevřením nových stanic metra A. Po dlouhých diskuzích se zástupci městských částí, zejména Prahy 6 a 13, bylo rozhodnuto o současné podobě linek povrchové dopravy v západní části Prahy 6. Konkrétně pro oblast starých Stodůlek znamenají realizované úpravy naopak posílení provozu, neboť zcela nově je přes tuto oblast veden svazek linek 179, 301 a 352, zajišťující souhrnný interval ve špičce cca 5-6 minut a mimo špičku 15-20 minut. Vzhledem k zavedení zcela nové linky 184, která spojuje sídliště Velká Ohrada s Motolem a Prahou 6 rychlejší trasou přes Nové Butovice, došlo k omezení linky 174 tak, aby bylo zachováno přímé spojení Velké Ohrady, starých Stodůlek s metrem v Motole alespoň v základním rozsahu. Autobusové linky jsou v oblasti Jihozápadního Města nově koncipovány tak, aby nenavazovaly pouze na metro B, ale také na prodlouženou linku A ve stanici Nemocnice Motol. Nový stav po 7. 4. 2015 v současné době monitorujeme a sbíráme podněty cestujících na postupné doladění nového systému organizace veřejné dopravy v západní části Prahy. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD, Změny v MHD 2015
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné