Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Dopravní opatření po otevření tunelu Blanka"

František Vnouček
14 14.02.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den přeji

Se zájmem jsem si přečetl

U S N E S E N Í
Rady hlavního města Prahy
číslo 2165
ze dne 19.11.2013
které

I I . u k l á d á
1. náměstkovi primátora Nouzovi

 1. zajistit finanční prostředky v objemu 50 mil. Kč na dofinancování přípravy a realizace navržených akcí, zejména na stavební úpravy související s instalací nových a úpravou stávajících SSZ a na řešení bezmotorové dopravy.
  Kontrolní termín: 30.11.2013
 2. informovat starosty dotčených městských částí o stavebních a dopravně organizačních opatřeních, která budou připravována v souvislosti se zahájením provozu tunelového komplexu Blanka.
  Kontrolní termín: 30.11.2013
 3. informovat Zastupitelstvo hl.m. Prahy o navrhovaných stavebních a dopravně organizačních opatřeních, která budou připravována v souvislosti se zahájením provozu tunelového komplexu Blanka.
  Termín: 12.12.2013

Můžete mě prosím prokázat splnění těchto tří bodů?

Chápu, že otevření Blanky je těžko předvídatelné, ale právě proto je důležité se na případné otevření připravit a nezaspat tak důležitý moment pro zklidnění dopravy v centru.

Váš volič
Frantíšek Vnouček

Odpověd

Vážený pane Vnoučku,

zprůjezdnění tunelového komplexu Blanka (TKB) a následné zklidnění dopravy v hlavním městě Praze je mou dlouhou prioritou, a snaží se maximálně využít veškerých možností a procesů k dovedení celého projektu do zdárného konce. Bohužel celá problematika je tak komplikovaná, že v tuto chvíli říci rychlé a snadné řešení je pouhým populismem, kterého se snažím dlouhodobě vyvarovat.

 • K bodu 1:
  V souladu se zněním usnesení budou navrhovaná opatření nejprve Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy koncepčně definována. Následně dojde k prověření jejich proveditelnosti ze strany Technické správy komunikací hl. m. Prahy a teprve poté, u kladně prověřených, dojde k jejich realizaci. K potřebě financování realizovatelných opatření dojde až v průběhu roku 2014. A v tuto chvíli není na pořadu dne.
 • K bodu 2:
  Dne 29. Listopadu 2013 byl odeslán dopis starostům dotčených městských částí, ve kterém jsou informováni o stavebních a dopravně organizačních opatřeních.
 • K bodu 3:
  K informování Zastupitelstva hl. m. Prahy o navrhovaných stavebních a dopravně organizačních opatřeních, která budou připravována v souvislosti se zahájením provozu tunelového komplexu Blanka, již došlo.

S pozdravem

Jiří Nouza

Ing. Jiří Nouza (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

 • Infrastruktura
 • Dopravní infrastruktura
 • Životní prostředí
 • Investice

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Blanka
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné