Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Dopravní značky na ulici 5. května"

Eva Krtková
01 01.02.2016
Sledujte tento dotaz

Údajně se smí jezdit na ulici 5. května, Praha 4, 80km/h místo 50. Nikde jsem tam neviděla osazené dopravní značky, které by tuto skutečnost deklarovaly. Vůbec nevím, jak zde mám jezdit?!? Situace je naprosto nejasná a nepřehledná díky magistrátu a jeho zmatkům. Kdy budou na této ulici osazeny normální dopravní značky vyznačující úsek, kde se má jezdit 80??? Značka 80 není při výjezdu z centra vůbec nikde, ani u Paláce kultury, ani na náměstí Hrdinů, ani u Bauhausu, prostě nikde. Takže zde platí logicky značka 50, která je před Nuselským mostem. Při jízdě do centra je několik nájezdů na ulici 5. května, pokud vjedu z Roztyl, nikde nic není. Proto zde budu jezdit i nadále 50 km/h, údajné změny nejsou nikde vyznačeny, nehodlám riskovat vaše pokuty a návštěvy v Paláci kultury k podání vysvětlení. Pokud vím, pokud pojedu ve městě 80, kde je 50, je to na okamžité odebrání ŘP, bůhví kolik bodů a 2 roky zákaz řízení. V médiích jsem zaznamenala nářky redaktorů ČT a jim poslušných expertů z ÚAMK, že prý brzdíme ostatní řidiče. No tak to mají ostatní smůlu, protože já zde budu jezdit i nadále 50 a naprosto klidně ostatní brzdit v jakémkoliv pruhu, dokud nebudu řádně dopravními značkami informována kde začíná a končí úsek 50 a kde začíná a končí úsek 80. Žádám o zjednání nápravy a pořádku a vyjasnění pro mnoho řidičů nejasných skutečností a naprostých zmatků.

Odpověd

23.02.2016

Vážená paní Krtková, komunikace 5. května je podle "Vyhlášky č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích", vyznačena ve směru od Nuselského mostu za mimoúrovňovou křižovatkou s ulicí Vyskočilova dopravní značkou č. IZ 2a "Silnice pro motorová vozidla". Na komunikaci vyznačené touto dopravní značkou smí jet řidič v obci ve smyslu § 18, odst. (4), "Zákona o provozu na pozemních komunikacích" (Zákon č. 361/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů), rychlostí nejvýše 80 km/h. Ve směru od Jižní spojky pokračuje komunikace 5. května jako "Silnice pro motorová vozidla" až do křižovatky s ulicí Na strži, kde je ukončena dopravní značkou č. IZ 2b "Konec silnice pro motorová vozidla". Odtud pak platí  ve smyslu § 18, odst. (4), "Zákona o provozu na pozemních komunikacích" nejvyšší dovolená rychlost 50 km/h. Pro zdůraznění nejvyšší dovolené rychlosti je za koncem připojení rampy z ulice Na strži osazena informační tabule s nápisem "Pozor" a symbolem dopravní značky č. B 20a "Nejvyšší dovolená rychlost s číslem "50".   Ve směru od Roztyl dostanete informaci o tom, že vjíždíte na "Silnici pro motorová vozidla" dopravní značkou č. IZ 2a na rampě mezi ulicí Hlavní, resp. Severní XI a rampu ve směru od Jižní spojky. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Magistrála
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

7 komentářů k dotazu “Dopravní značky na ulici 5. května”

 1. Pavel Vach
  024.2.2016 (18:07)

  U Pankráce je značka Silnice pro motorová vozidla (rychlostní silnice). Ta jasně říká, že povolená rychlost je 80 km/h, protože se jedná o uzavřenou obec. Tak to alespoň platilo do 31.12.2015. Podle nového výkladu této značky (od 1.1.2016) jsem sice nikde nenašel, že v uzavřené obci platí ta osmdesátka, ale předpokládám, že to tak bude (110 / 80 km/h).

  • Eva Krtková
   0214.2.2016 (21:11)

   Vy to máte také hodně popletené. Ta značka je na úrovni ulice Vyskočilova, což ani náhodou není Pankrác, ale Michle. Něco jako Pankrác navíc ani neexistuje, ten prostor takto nazývaný je buď Nusle, Podolí nebo Krč. A samozřejmě správně by bylo vhodné dát tam značky s čísly a nevytvářet zmatek.

   • Pavel Vach
    0215.2.2016 (13:10)

    Tak hlavně že Vy v tom máte jasno. Pokud Vám jde o diskuzi zda existuje Pankrác nebo kde přesně je značka umístěna, tak si prosím diskutujte sama. Pokud jde o způsob označení, tak by se tam samozřejmě asi dala dát asi značka s maximální dovolenou rychlostí, ale rozhodně bych tento způsob nenazýval za zmatek. Pokud vjedete například do uzavřené obce, taky tak není všude označená explicitně padesátka. Myslím, že Praha má mnohem hlubší dopravní problémy než jedna značka na magistrále, takže podle mě se tomu věnuje více pozornosti, než by bylo zdrávo.

 2. Jan Petzold
  029.2.2016 (16:21)

  Úsek kde je 80 km/h je označen značkou silnice pro motorová vozidla (to je taková ta modrá cedule s obrázkem osobního auta zepředu) – viz níže:

  Zákon o provozu na pozemních komunikacích 361/2000 Sb.
  § 18
  Rychlost jízdy

  (3) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg a autobusu smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km.h-1; na silnici pro motorová vozidla rychlostí nejvýše 110 km.h-1 a na dálnici rychlostí nejvýše 130 km.h-1. Řidič jiného motorového vozidla smí jet rychlostí nejvýše 80 km.h-1.
  (4) V obci smí jet řidič rychlostí nejvýše 50 km.h-1, a jde-li o dálnici nebo silnici pro motorová vozidla, nejvýše 80 km.h-1.

  Čili tak kde je tato značka 80, kde není 50.

  • Eva Krtková
   0214.2.2016 (21:04)

   Tak jelikož je tato značka uprostřed úsekového radarového měření, za které se posílají domů zásilky s předvoláními a pokutami, tak by mě zajímalo, jak toto budou radary zaznamenávat? Jestli jsou nastaveny na změnu rychlosti uprostřed úseku? Velmi silně o tom pochybuji. To je tedy rarita na území ČR. Jeden radarový úsek se 2 rychlostmi. Ráda bych k tomu znala vyjádření pana radního s tím, aby mi sdělil, jaká je tedy vypočtená průměrná rychlost, jakou mám úsek projet???
   Jinak pokud najedu z Jižní spojky na magistrálu žádná značka nikde není, stejně tak z ulice Hlavní. Celé je to značně nepřehledné a pochybné.

   • J.Tůma
    0218.2.2016 (11:06)

    Maximální rychlost máte přizpůsobit dopravnímu značení – tj. směrem z centra po ulici Vyskočilovu 50 km/h, od značky s autíčkem 80 km/h. Kamer si nevšímejte, v tomto úseku slouží pouze k dopravním statistikám a nikdy na jejich základě nebyl nikdo pokutován.
    Pokud jedete po Jižní spojce , tak tato sama o sobě je silnicí pro motorová vozidla. Sjezdem na 5. května se nic nemění, jedete stále po SMV, takže max. rychlost je 80 km/h… Jak prosté a jednoduché…

 3. Jan Nowak
  0217.2.2016 (14:37)

  v kazdem pripade je toto SMP a povolena 80kmh. Bezduvodne pomala jizda v prostednim a levem pruhu je prestupek stejne jak prekroceni povolene rychlosti. Policie by mela v kazdem pripade zakrocit za omezovani rychlosti a blokovani jizdnich pruhu ceskymi diletanty.. U nas se jezdi vpravo.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné