Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Důvod nezastavování linky 380 v zastávce Bílý Beránek ve směru na Vypich"

Jan Linek
27 27.03.2015
Sledujte tento dotaz

Vazeny pane radni,
prodlouzeni linky 380 ze Zlicina na Vypich je bohuzel jedna z mala pozitivnich zmen, ktere maji nastat ve verejne doprave k 7. 4. 2015. Dle tvrzeni organizatora dopravy ma v casti noveho useku linka 380 nahrazovat rusenou linku 164. Muzete mi prosim prozradit, proc tedy nema linka 380 dle noveho JR zastavku Bily Beranek smerem na Vypich? Kdyz, notabene, zde zastavka SID (modry sloupek) donedavna byla a zakladovy blok sloupku je porad (navic v dostatecne vzdalenosti pred krizovatkou ul. Plzenske se Slanskou, resp. Jeremiasovou) pripraven k pouziti?
Dale mi prijde neudrzitelne zachovani nenavaznosti mezi linkou bus c. 264 a tram 22 na Bile Hore, kde zejmena v dobe dlouhych intervalu (brzka rana obecne a zejmena vikendu, tedy dlouhych intervalu, typicky 20 minut u linky 22, resp. 30 minut u linky 264).
Dekuji Vam a prosim o rychle posouzeni, resp. vyreseni nastineneho problemu.
J. Linek, Belohorska 102, Praha-Brevnov

Odpověd

10.04.2015

Vážený pane Linku, jízdní řád linky 380 s platností od 7.4.2015 již zastávku Bílý Beránek obsahuje, a to jak ve směru Beroun, tak ve směru Praha, Vypich. Aktuálně pouze není vlivem databázové chyby v jízdním řádu prezentovaném v rámci webových aplikací DPP a ROPID tato zastávka zobrazována. Nemusíte se tedy obávat zhoršení dopravní obslužnosti v této lokalitě. Na lince 380 budou zároveň zavedeny vložené spoje v úseku Kukulova – Zličín, které zkrátí souhrnný interval na hodnoty odpovídající reálné poptávce. Ohledně časových poloh linky 264 vychází společnost ROPID z požadavků na návaznosti na linku 180 v zastávce Sídliště Řepy a zároveň na tramvaje v zastávce Bílá Hora. Vzhledem k těmto požadavkům se může stát, že v některých obdobích nemusí být některá z návazností ideální, snahou konstruktérů jízdního řádu však bylo maximálně vyhovět požadovaným návaznostem včetně koordinace s ostatními linkami v souběžných úsecích. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Změny v MHD 2015
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné