Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Evidence psů v Praze"

Zdeňka Stejskalová
15 15.12.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

dopisuji diplomovou práci a do svého průzkumu velice prosím o informaci, kolik je na území města Prahy registrováno psů, jaké jsou odhady celkových (i neregistrovaných) počtů psů a jaký je poplatek za jednoho (nebo více) psů v domácnosti k dnešnímu datu.
Velice děkuji a přeji krásné svátky.
S úctou Zdeňka Stejskalová (Bolehošť)

Odpověd

07.01.2015

Vážená paní Stejskalová,

k Vašemu dotazu uvádím následující informace.

Evidovaných psů k dnešnímu dni je 96 606. O neregistrovaných psech nemáme žádnou evidenci. Poplatek za jednoho psa v Praze dle vyhlášky hl. m. Prahy č. 23/2003 Sb. je roční sazba 1500,- kč, za každého dalšího je 2 250,- Kč. Poplatek se liší dle § 2 výše uvedené vyhlášky: Citace vyhlášky: § 2

Sazby poplatku

  • (1) Pokud není v odstavci 2 až 4 uvedeno jinak, sazby poplatku činí ročně Kč 1.500,- za jednoho psa, 2.250,- Kč za druhého a každého dalšího psa téhož držitele 1). (2) Sazba poplatku za psy chované v rodinném domě  činí ročně v městských částech  Praha 1 až Praha 15 a Praha 17  600,- Kč za jednoho psa a 900,- Kč za druhého a každého dalšího psa téhož držitele. V ostatních městských částech činí tato sazba 300,- Kč za jednoho psa a 600,- Kč za druhého a každého dalšího psa téhož držitele. (3) Je-li držitelem psa poživatel invalidního, starobního, vdovského nebo vdoveckého důchodu, který je jeho jediným zdrojem příjmu, anebo poživatel sirotčího důchodu, činí sazba poplatku 200,- Kč ročně za jednoho psa a 300,- Kč ročně za druhého a každého dalšího psa téhož držitele. (4) Sazba poplatku za psa určeného a užívaného k hlídání objektů, jehož držitelem je právnická osoba, která je zároveň vlastníkem hlídaného objektu, činí ročně 600,- Kč za jednoho psa a 900,- Kč za druhého a každého dalšího psa. Dále sděluji, že pro pražské chovatele psů je povinná dvojí evidence.

Jedna evidence je na Úřadu MČ dle trvalého bydliště chovatele psa. Zde se platí poplatky ze psů a dostává se známka pro psa. Druhá evidence je na MHMP a tento registr je veden pro Městskou policii a Útulek hl. m. Prahy (vyhledávání majitelů ztracených psů).

S pozdravem,
Jana Plamínková

RNDr. Jana Plamínková (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné