Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Hluková a dopravní zátěž n ulici Jana Želivského"

Jirků
21 21.07.2015
Sledujte tento dotaz

Kdy se začnete konečně zabývat hlukem a dopravou na ulici Jana Želivského v Praze 3 - komunikace je v majetku Magistrátu ? I my zde žijící jsme občané Prahy.

Odpověd

03.08.2015

Dobrý den, na základě žádosti Technické správy komunikací hl. m. Prahy o časově omezené povolení překračování limitů hluku na hodnoty uvedené v „Harmonogramu na odstraňování staré hlukové zátěže z automobilové dopravy“ rozhodla v roce 2005 Hygienická stanice hl. m. Prahy o časově omezeném provozování hluku z dopravy do roku 2017. Žádost o povolení byla podána správcem komunikací na pokyn jejich vlastníka, kterým je obec Hlavní město Praha. Ulice Jana Želivského je uvedena mezi komunikacemi, kde stará hluková zátěž překračuje povolené hodnoty. Realizace organizačních opatření spočívajících např. v omezení rychlosti jízdy vozidel, vyloučení dopravy těžkých nákladních vozidel apod., není možná, neboť tato komunikace je součástí severojižní trasy používané řidiči automobilové dopravy a její výrazné omezení by způsobilo stejné problémy na jiných komunikacích města. Rovněž není možné omezit provoz prostředků městské hromadné dopravy. Zlepšení situace je možné očekávat až svedením tranzitní dopravy na Městský okruh (vnitřní) a na Pražský okruh (vnější) po jejich dokončení. Za současné situace je možné pokračovat v zajišťování ochrany vnitřních prostor obytných domů výměnou oken, dále úpravou jejich fasád, což je časově i finančně velmi náročné.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Hluková a dopravní zátěž n ulici Jana Želivského”

  1. Aneta
    083.8.2015 (15:15)

    Vaši reakci nemyslíte vážně! My zde bydlící máme stejně jako vy zdraví jen jedno. A je to to jediné, co se nedá koupit /ve fatálním stádiu – jinak vy si to asi dovolit můžete/.
    Zkuste se chovat jako občany zvolená politička a hájit naše zdraví místo upřednostňování jeho vědomého a úmyslného poškozování – o situaci víte, zkuste přijít mezi občany na ulici Jana Želivského, nejlépe před výjezdem z překladiště a na křižovatku s Olšanskou ulicí.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné