Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Jak budete řešit zhoršení dopravní situace a životního prostředí na Ďáblické?"

hana podškubková
29 29.07.2016
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Dolínku,

bydlím u Ďáblického hřbitova a k cestě do zaměstnání využívám veřejnou dopravu. Nabídka spojů do této zastávky se však zavedením integrace Mělnicka a Neratovicka zhoršila, hlavně ve večerních hodinách a o víkendech jsou intervaly z Ládví do této zastávky mnohem delší než pro občany středočeských obcí nabízí PID. Stav dopravy na Ďáblické se díky integraci natolik zhoršil, že v ranní špičce IAD a PID popojíždí v kolonách až k Ládví.
I my obyvatelé MČ Prahy 8 platíme veřejnou dopravu a potřebujeme se dostat do zaměstnání. Jak budete řešit zhoršení dopravní situace a zhoršení životního prostředí obyvatel na Ďáblické?
Děkuji za odpověď.

Odpověd

12.09.2016

Dobrý den, děkuji za Vaše podněty. Vámi označený problém je třeba analyzovat z několika úhlů pohledu. Nejdříve pohled na dopravní kolony – kongesce. Z dopravního hlediska je problémem ulice Ďáblická počet osobních aut, nikoliv autobusů. Tudíž nelze najít logické propojení mezi vznikem kongescí a integrací veřejné dopravy. Jako rezident této oblasti jistě můžete potvrdit, že kongesce v ulici Ďáblická, obdobně jako je tomu na většině  příjezdových komunikací do hl. m. Prahy, byly již dlouho před zahájením integrace veřejné dopravy Neratovicka a Mělnicka do PID. Z hlediska veřejné dopravy  si hl. m. Praha, jako spoluobjednavatel veřejné dopravy,  uvědomuje, že jedním z řešením je kvalitnější nabídka veřejné hromadné dopravy, která  může přilákat nové cestující dosud využívajících převážně svá osobní auta. To nám potvrzují i průzkumy počtu cestujících, kdy za 1 rok provozu integrované dopravy na Neratovicko a Mělnicko přibylo v autobusech o 20% víc cestujících. Veřejná hromadná doprava je navíc z hlediska počtu přepravených cestujících dopravou výrazně ekologičtější a jedinou udržitelnou pro městské prostředí. I proto vzniká společný integrovaný dopravní systém veřejné dopravy spolu se Středočeským krajem, aby za přijatelné finanční prostředky mohla být nabídnuta co možná nejlepší kvalita veřejné dopravy. Co se týká omezení počtu zastavujících spojů, bylo realizováno z důvodu velmi malého počtu cestujících, kteří zastávku používali. Obdobná opatření zvyšující atraktivitu pro valnou většinu cestujících jsou uplatněna i na jiných místech v Praze. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné