Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Kárná zodpovědnost vedoucích pracovníků jednotlivých městských částí"

Marie
17 17.08.2015
Sledujte tento dotaz

Vážená paní radní, chci se zeptat zda existují konkrétní limity pro vedoucí pracovníky sociálních odborů jednotlivých MČ, za jakých mohou svou pozici vykonávat, a kdy je naopak nutné je z funkce odvolat.
Jde mi zejména o zodpovězení toho, jaký počet napomenutí a dalších kárných řízení může tento mít a jaký počet je právě limitující pro to, aby byl daný člověk vyměněn.

Dále, sleduje magistrát tuto agendu aktivně sám a zajímá se o kvalitu a kompetentnost těchto vedoucích pracovníků iniciačně? Jakým způsobem?

S přátelským pozdravem předem děkuji za odpověď.

Marie Novotná

Odpověd

19.08.2015

Vážená paní Novotná,

Vedoucí pracovníci odborů MČ jsou do své funkce z pravidla jmenováni radou MČ na návrh tajemníka MČ a řídí se zákoníkem práce. Právě tajemník je z hlediska pracovněprávních vztahů jejich nadřízeným. Jde tedy o záležitost, která je plně v kompetenci MČ a Magistrát hl. m. Prahy v této věci nemá žádnou pravomoc, jak do jmenování či odvolání zasahovat.

Co se týká kontrol výkonu v přenesené působnosti, pak tyto průběžně probíhají. V případě, že jsou zjištěny nesrovnalosti, jsou předány nálezy tajemníkovi MČ. Je však opět jen na MČ, jak se s nálezy vypořádá.

S pozdravem

Ing. Mgr. Irena Ropková, radní hl. m. Prahy

Ing. Mgr. Irena Ropková (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Do oblasti mé působnosti spadá problematika školství a evropských fondů v hlavním městě. Na starost tak mám rozvoj vzdělávání a vzdělávací soustavy, navyšování kapacit ve školských zařízeních, zkvalitňování výuky a současně správné nastavení výzev a podporu aktivního čerpání evropských fondů.

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Kárná zodpovědnost vedoucích pracovníků jednotlivých městských částí”

 1. Marie
  0819.8.2015 (16:58)

  Paní radní, to mi tedy vysvětlete, proč MČ mě při stejném dotazu odkazuje na Magistrát a Vy mě na MČ.
  Podle vyjádření MČ, je tajemník úřadu nadřezený vedoucím odboru pouze z pohledu pracovně-právního vztahu, nikterak po stránce obsahové – tuto zašťiťuje prý Magistrát.
  Verzi MČ potvrzují i vybrané webové portály zabývající se touto problematikou viz Ombudsman.

  Ptám se tedy, kolika kárných napomenutí (důtek) může vedoucí odboru sociálního maximálně „dosáhnout“, a kdo tyto počty u nich reviduje a kontroluje?

  S pozdravem, Marie Novotná

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné