Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Kompenzace při případném zlevnění roční jízdenky"

Michal Rott
11 11.12.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den. Vzhledem k tomu, že slibujete snížení ceny ročního jízdného na MHD se ptám: když si nyní koupím roční jízdenku a vy v průběhu roku 2015 cenu snížíte, bude nám všem, kteří jsme si koupili jízdenku za cenu stávající - tedy vyšší - toto nějak kompenzováno (např. prodloužením platnosti)? Domnívám se, že roční jízdenku si kupuje velká většina Pražanů právě na konci resp. na začátku roku. Snížení její ceny v průběhu roku bych jistě ne sám považoval za velmi nespravedlivé. Děkuji za vaši odpověď.

Odpověd

30.12.2014

Dobrý den,

na zlevnění roční jízdenky na pražskou MHD pracujeme, ale tak rychle, aby její cena klesla hned počátkem roku 2015, to bohužel nebude. Oslovili jsme naše vídeňské kolegy, kteří v roce 2012 udělali stejný krok a nyní s nimi chceme analyzovat všechny dopady a doprovodné kroky, které je třeba v této souvislosti udělat. Chceme načerpat z jejich zkušeností co nejvíce, abychom se vyvarovali zbrklého zlevnění bez domyšlených návazností. Podle plánu by cena ročního kuponu měla klesnout o 1 100 korun přibližně od poloviny roku 2015 a z toho také vyplývá, že pokud končí platnost Vašeho ročního kuponu již koncem roku 2014, je výhodnější si roční kupon koupit ještě za původní cenu. Současná cena čtvrtletního kuponu je 1 480 Kč, pětiměsíčního 2 450 Kč a ročního 4 750 Kč. To znamená, že čtyři čtvrtletní nebo dva pětiměsíční + dva měsíční kupony jsou výrazně dražší, než jeden celoroční. V současné době nepředpokládám jakoukoli kompenzaci těm cestujícím, kteří si zakoupili roční kupon za původní cenu, neboť se domnívám, že i tak pro Vás bude snížení ceny pro období platnosti dalšího ročního kuponu výhodné. Je nutné si také uvědomit, že při opačné změně cen jízdného, tedy při zdražování, nebylo nikdy v minulosti přikročeno k tomu, aby cestující, kteří si v předstihu koupili předplatní kupon za nižší cenu, byli nuceni po zdražení cokoli doplácet. Stejný princip tedy hodláme zachovat i při plánovaném zlevnění, plánovaném zhruba na polovinu roku 2015.

S pozdravem

Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Kompenzace při případném zlevnění roční jízdenky”

 1. Jiří Moravec
  016.1.2015 (22:09)

  Opět nás nes klamali všichni kdo kandidovali na magistrát. Není žádný rozdíl z jaké strany!! Když chtějí uspět, lžou a slibují a jak jsou zvoleni – hledají kličky, jak se z oněch slibů vykroutit. NEJKŘIKLAVĚJŠÍ PŘÍKLAD – ZLEVNÍME ROČNÍ JÍZDENKU NA ROK 2015!!
  Uděláme pro to vše aby se to stihlo do konce roku 2014.
  A co se z toho vyklubalo — PRAVDA JE JEDINÁ LŽI A PLANÉ SLIBY !!!!
  Je nový rok a už je to tady. SLEVA BUDE NEJDŘÍVE OD ČERVNA a NEBUDE SE VZTAHOVAT NA JIŽ ZAKOUPENÉ KUPÓNY PŘED TÍMTO DATEM.
  Kdo si bude v červenci kupovat roční kupón za 4750,- ,když čtvrtletní vyjde na 1480,- a měsíční na 550,- (celkem tedy 3510,- )
  každá sleva z roční jízdenky tvrdilo a slibovalo kolem 1100,- je jak vidno nevýhodné a tudíž si ji nikdo nekoupí (po tomto datumu).
  Proto nebude komu slevy vyplácet a tak to nebude ztrátové a máme pro příští volby šanci na zase nějaké nové lži a chytrastiky lidí toužící po moci a oblbování nás voličů.
  Jednou si to snad lidi uvědomí a Vám chytrákům to spočítají při volbách. Já na to rozhodně nezapomenu a doufám, že nebudu sám, koho jste obelhali a jen na chvilku jsme vám uvěřili.

  S pozdravem
  Moravec Jiří

 2. Petr
  0211.2.2015 (14:21)

  Lituji těch co ještě věří těm volebním slibům. Já když před volbami vidím všude ty billboardy a to všechno a když si uvědomím kolik tyto jejich kampaně ,při kterých pouze nalhávají voličům co se dá, musí stát peněz, tak se z principu volbám vyhýbám. Člověk si totiž mezi nimi nevybere – jeden jak druhý jsou to mafiáni, co akorát kradou co se dá a nikomu to nevadí. A toto platí pro celou českou politiku

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné