Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Kompetence náměstka pro dopravu"

Jarešová Mirka
12 12.04.2016
Sledujte tento dotaz

Vážená paní primátorko,
musím Vás s tím obtěžovat protože p. Dolínek rozhodl o integraci Mělníka a Neratovic s ukončením na Ládví před rokem hned při vstupu do funkce ještě před studií.
Vytvořila se celá řada iniciativ proti tomu rozhodnutí, ale bohužel 4000 občanů pro p. Dolínka není nikdo. Plno odborníků na schůzce na Ládví dokazovalo, že zavedení dálkových autobusů z celého středočeského kraje zejména z Mělníka a Neratovic na sídliště Ládví je zásadně špatně. Je to až 4. zastávka metra od konečné metra v Letňanech. Už jen z toho důvodu, že stahuje autobusy do centra města Prahy nikoliv k poslední zastávce metra je pro odborníky na dopravu nepřípustné. Ti naopak staví obchvaty měst i vesnic. Ulice Ďáblická je ulice II.třídy a zavedení dálkových autobusů je nesmysl a nezodpovědnost.
Pan Dolínek úplně ucpal dopravu v severní části města Prahy. Nedovedu si představit, že bude pokračovat v integraci jiných částech města Prahy. Akorát to ucpe ze všech stran a nedá to nikdo dohromady. Odborníci staví obchvaty a p. Dolínek chce na sídlišti Ládví postavit nádraží. Nechce se tomu ani věřit. Ale, když jsem si zjistila, že to ani odborník na dopravu není, tak se nedivím. Jak je možné, že dopravu hl.m.Prahy řídí člověk bez vzdělání na dopravu a bez praxe v dopravě?????
Jak je možné, že filozof s neukončeným vzděláním p. Dolínek hovoří s naprostou arogancí s experty na dopravu ?
Jak je možné, že se opírá o studii p. Vébra, který sám není odborník na dopravu, ale zaměstnanec ČVUT stavební fakulty a sama studie je objednaná na zakázku podle představ p. Dolínka??? Samozřejmě není odborně zpracovaná ani pravdivá a údajně za 120 tis.Kč.
Na trase dálkových autobusů se na ul.Ďáblické zvýšila nehodovost a samozřejmě i zhoršilo životní prostředí. Přitom v Letňanech je zcela volné záchytné parkoviště a již postavený autobusový terminál.
Proto Vás prosím, abyste nám pomohla zachránit tuto část Města Prahy před neuváženými kroky arogantního p.Dolínka a Ropidu.
Ládví opravdu není autobusák.
S pozdravem Jarešová

Odpověd

15.07.2016

Dobrý den, velmi mě mrzí, že jste ještě nedostala odpověď na Váš dotaz, který jste mi poslala prostřednictvím portálu Dotazy na radní. Dovolte mi na úvod vysvětlit situaci.   Portál Dotazy na radní nespravuje samotný Magistrát hlavního města Prahy, ale sdružení Pražské fórum. Od nich, nevím z jakého důvodu, přestalo chodit upozornění do mailu. Vůbec netuším, proč se tak stalo, již jsem na provozovatele vznesla dotaz, ale uběhl týden a odpověď od nich stále nepřišla. Jistě chápete, že není v našich silách každý den kontrolovat na externím portálu, zda náhodou nepřišel dotaz, zvlášť, když jsme byli zvyklí, že do mailu chodilo upozornění, když se dotaz na portálu objevil.  Každopádně odpovědi se dočkáte v nejbližších době.   Pro rychlejší komunikaci se mnou Vám doporučuju, abyste se na mě obrátila mailem. Vaše dotazy Vám ráda zodpovím. Kontakt na mě je adriana.krnacova@praha.eu. Děkuji za pochopení.   S přátelským pozdravem   Adriana Krnáčová Primátorka hl. m. Prahy

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Kompetence náměstka pro dopravu”

 1. Josef Jůza
  0417.4.2016 (16:50)

  Dobrý den.
  Dovolím si několik komentářů:

  1. Délka dojezdové trasy autobusů od Mělníka od vjezdu na území Prahy je ke stanici Ládví 5,9 km současnou trasou (6,4 km Cínoveckou mimo staré Ďáblice), ke stanici Střížkov 5,8 km jak přes staré Ďáblice, tak Cínoveckou, 7,1 km ke stanici Letňany.
  Nejkratší vzdálenost od hranice Prahy je ke stanici Ládví 3,7 km (poblíž styku hranic katastrálních území Zdiby – Dolní Chabry – Březiněves), ke stanice Střížkov 4,2 km (ze stejného místa) a ze stanice Letňany 4,2 km (u styku hranic katastrů Miškovice – Třeboradice – Veleň).
  Přemístěním konečné zaintegrovaných autobusů z Holešovic na Ládví přestaly být stahovány autobusy do centra města Prahy a byly ukončeny u stanice metra nejbližší k hranici Prahy a s téměř nejkratší dojezdovou vzdáleností.

  2. Na Ládví jsou podle platných jízdních řádů ukončeny dvě dálkové linky z Mostu a Teplic, a to 350470 se 2-3 páry spojů denně, a pouze pro příjezd do Prahy (opačným směrem jezdí z Holešovic) 570920 s 1-3 spoji denně. Ty by opravdu byl na místě vytěsnit jinam, ale 6 autobusů denně je zcela zanedbatelné třeba ve srovnání s počtem vnitroměstských autobusů.
  Ďáblickou nejezdí poslední léta žádná dálková autobusová linka, pouze 5 linek PID (103, 348, 349, 368, 369), z nichž 4 zajišťují i spojení Březiněvsi a starých Ďáblic s metrem. Boj proti dálkovým autobusům v této ulici, když tam žádné nemají pravidelnou trasu ani se o jejich budoucím zavedení se nic neproslýchá, je tedy bezpředmětný.

  3. Kolem 5000 občanů Březiněvsi a starých Ďáblic nechtělo skládku, ale bylo nuceno ji v zájmu všech obyvatel Prahy včetně sídlišť v Kobylisích strpět. Snad si za to zaslouží aspoň důstojnou dopravu. Až integrování nových linek a jejich ukončení na Ládví mají i mimo špičky z Březiněvsi 4 spoje za hodinu místo někdejšího jednoho, ze starých Ďáblic 5 místo někdejších dvou. O tom, pro koho těchto 5000 obyvatel není nikdo, si nebudu spekulovat.

  4. Dopady změn vedení autobusových linek měla vyhodnotit zmiňovaná studie, která ale místo toho vypočítala několik výhod a nevýhod a nastínila možná řešení, ale místo objektivního vyčíslení dopadů změn jen zprůměrovala subjektivní přesně nezdůvodněné názory několika vybraných hodnotitelů. Její závěry jsou nepřezkoumatelné, jen vyjádřila přání zadavatele.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné