Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Levnější jízdné pro rodiče na rodičovské dovolené"

Martina Kadlecova
21 21.01.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na planované zlevněni jízdného mhd pro rodiče na rodičovské. V jiných městech je to poměrně běžná záležitost. Bude to realizováno? Případně kdy a v jakém rozsahu? Děkuji za odpověď!

Odpověd

14.04.2015

Dobrý den, rozhodnutím Rady hl. m. Prahy dojde k 1. 7. 2015 k tarifním úpravám, které budou kromě snížení ceny ročního kuponu znamenat také zavedení bezplatné přepravy pro doprovod dítěte do 3 let věku. Poskytnutí možnosti bezplatné přepravy bude i s ohledem na zkušenosti z jiných měst vázáno na konkrétní dítě, pro které bude nutné nechat si vystavit zvláštní průkazku, která bude dokládat jeho věk a bude také sloužit pro evidenci rozsahu poskytnutých slev. Platnost takové průkazky bude jeden rok kvůli rychle se měnící podobě dítěte. S takovouto průkazkou bude pak moci cestovat jakákoli doprovázející osoba bezplatně po území Prahy městskou hromadnou dopravou vyjma vlaků. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Levnější jízdné pro rodiče na rodičovské dovolené”

  1. Tereza
    0531.5.2015 (19:44)

    Dobrý den, zajímalo by mě proč musí být mimino foceno na průkazku, když se dítě v tomto věku mění v podstatě každý den. Nestačila by průkazka podobná kartičce pojištěnce? Stejně pochybuji, že když budu mít dítě vyfoceno po narození, tak ho kontrolor pozná např. v 8 měsíci. Není to trochu scestné foto mimina?

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné