Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Místo konání akce Cirkus Letná"

Pavel Alfery-Hrdina
20 20.01.2015
Sledujte tento dotaz

Vážená paní primátorko, vždy v srpnu je Park Letná díky akci Cirkus Letná na více než jeden měsíc totálně devastován a další měsíc je pak uváděn do původního stavu, přičemž výsledkem je vždy zhoršení parkové substance. Protože o těchto pronájmech parku rozhoduje magistrát (v minulosti dokonce záštitu náměstka primátora Ing. Václav Novotný), chtěl jsem se zeptat, zda by se tento stav dal trvale změnit. Park je totiž místo, které lidem ve městě nahrazuje přírodu a ne místo, kde se, díky tomu, že je nezastavěné, provádějí příležitostné (a opakující se) komerčně-kulturní akce (Olympiáda Soči). Park je svým způsobem biotop, který vyžaduje trvalý, více či méně neměnný cyklus a snese pouze změny, které vedou k jeho nenásilné obnově. Uvedenými akcemi je park znehodnocován, a to pomíjím skutečnost, že v době konání akcí přestává být parkem.

Nejsem v žádném případě odpůrcem těchto akcí, ale nebylo by nyní lepší, kdy akce výstavby tunelu Blanka je u konce, tyto akce zase přesunout na letenskou pláň, kde se vždy před výstavbou Blanky konaly? Tento dotaz jsme před časem posílal Vašemu Odboru městské zeleně a odpadového hospodářství a jeho pracovníci mi napsali, že jsou téhož názoru, ale že v těchto akcích řeší pouze technické podmínky a nikoliv přesunutí akce na jiné místo.

Vážená paní primátorko, byl bych rád, kdyby Váš úřad k této problematice zaujal postoj, že "park má zůstat parkem" a příští akce se konaly již na letenské plání. Předem děkuji za Vaši odpověď.

S přátelským pozdravem

Dr. Pavel Alfery-Hrdina

Odpověd

11.03.2015

  Dobrý den pane doktore, děkuji za informaci. Věřte mi, že podobných záležitostí se v současnosti řeší celá řada a já tento podnět předám panu radnímu Janu Wolfovi, který má tuto oblast v kompetenci. Věřím ve zdravý lidský rozum a pokud bude varianta Letenské pláně výhodnější, tak jsem pro přemístění.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné