Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Možnost dodatečného udělení sousedské permanentky do Botanické zahrady"

ing. Miloš Miler
18 18.10.2016
Sledujte tento dotaz

Vážení,
právě jsem si přečetl na stránkách Botanické zahrady novinky o vstupu do zahrady pro tento rok a nezbývá mi, než vám napsat tento dotaz. Přečetl jsem si seznam ulic, pro které se sousedské permanentky do zahrady od dneška vydávají a naši ulici Toruňskou (ale i jiné) jsem tam nenašel. Já žiju tady v Bohnicích na ulici Toruňská již přes 41 let. Botanická zahrada patří v tomto prostředí ke zlatým prvkům bydlení a já ji se svou partnerkou velmi často navštěvuji. Teď, když už nepracuji a užívám si důchodu, tak tam chodím i denně. Patří to k nejlepším odpočinkovým aktivitám, které mám. Navíc jsem se teď dostal do zdravotních problémů, právě jsem se vrátil z nemocnice po operaci, tak takové posezení nebo procházka v dobře udržovaném přírodním kvetoucím prostředí je léčba nadevše. Podle informací Botanické zahrady rozhoduje o nárocích na sousedskou permanentku Rada hl. m. Prahy. Proto mě vaše informace o vyřazení ze sousedských permanentek dosti překvapilo a zarmoutilo. Při tom je v seznamu např. ulice Lodžská, která končí až za námi, nebo ulice Glowackého či Dunajecká, které jsou na stejné úrovni s naší a jsou ještě kratší. Nebylo by možné ulici Toruňská ještě dodatečně do seznamu ulic zařadit?

Moc vám děkuji za pochopení a omlouvám se za to, že vás touto prosbou obtěžuji. Moje prosba se týká rovněž mé partnerky paní Emy Štefunkové, která má rovněž trvalý pobyt zde a žijeme spolu ve společné domácnosti.
Děkuji za pochopení.

Ing. Miloš Miler

Odpověd

19.10.2016

Dobrý den, Rada hl. m. Prahy usnesením č. 861 ze dne 19.4.2016 revokovala usnesení č. 804 ze dne 12. 4. 2016 a doporučila Botanické zahradě hl. m. Prahy „zavedení zvýhodněné permanentní vstupenky do venkovních expozic Botanické zahrady hl. m. Prahy pro vybrané občany s trvalým bydlištěm v rozsahu uvedeném v jednoleté dohodě o podmínkách vydávání "sousedských permanentek 2015", uzavřené s MČ Praha 8“.  Zřejmě jste si tedy přečetl pouze původní usnesení, které bylo další týden revokovano. Na základě nového usnesení začala Botanická zahrada hl. m. Prahy od 18. 4. 2016 vydávat sousedské permanentky pro obyvatele vymezeného území Prahy 8 a Troje, tedy i vč. ulice Toruňská. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

ZOO a Botanická zahrada
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné