Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Možnosti dalších zvýšení nejvyšší povolené rychlosti"

Martin Zelenka
18 18.01.2016
Sledujte tento dotaz

Jsem potěšen návratem přiměřené rychlosti na "magistrálu", byť ne v takovém rozsahu jako dříve. Považuji to za důkaz, že Praha je jen jedna a že to není jen shluk vesnic, které si řeší vše po svém bez ohledu na ostatní městské části a že radnice poslouchá i ekonomicky aktivní občany a ne jen grantopoidy z neziskovek.
Zajímalo by mne, zda se plánuje návrat některé z nedávno zrušených "sedmdesátek" na jiných "městských dálnicích"? Případně zrušení některé "třicíkty" - např. na 4-proudé komunikaci V Zálesí.

Odpověd

17.02.2016

Vážený pane Zelenko, v případě zvýšení nejvyšší dovolené rychlosti na komunikaci 5. května mě těší Vaše uznání za dopravní opatření, která Magistrát hl. m. Prahy uplatňuje ke zvýšení plynulosti provozu. Zvýšení nejvyšší dovolené rychlosti na komunikaci 5. května však mohlo být uplatněno až po provedení nezbytných protihlukových úprav. Pokud jde o možnosti zvyšování nejvyšší dovolené rychlosti, či návrat na nejvyšší dovolenou rychlost v předchozí době, není možné postupovat plošně, ale z hlediska místních poměrů (bezpečnost, hygienické limity hluku apod.). Konečné rozhodnutí pak spadá do kompetence příslušných silničních správních úřad, pověřených výkonem státní správy na konkrétní komunikaci, po vyjádření Policie ČR. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Magistrála
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Možnosti dalších zvýšení nejvyšší povolené rychlosti”

  1. 0118.1.2016 (12:09)

    Vážený pane Zelenko,

    nezapomínejte prosím, že jedna z těch neziskovek Pražské fórum zásadním způsobem přispěla k tomu, že vznikl tento systém, díky kterému se takto můžete zeptat.
    Nekreslete také prosím dělící čáru mezi ekonomicky aktivní občany a lidi z neziskovek. Ve své podstatě musí být natolik ekonomicky aktivní, aby ve svém volném čase a bez nároku na honorář mohli pracovat pro to, čemu věří. Naprostá většina neziskovek neviděla z žádných grantů ani korunu nebo jen v symbolické výši. Jak správně říkáte, jsme jedno město.

    Saša Lehmann

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné