Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Nahrávání kuponu na Opencard"

Ladislav Osvald
24 24.07.2014
Sledujte tento dotaz

Přes vaše velkohubá prohlášení, že změna provozovatele "neovlivní komfort cestujících", nyní trvá nahrání kuponu na Openkrad hodinu. Dříve to bylo deset minut. Proč?

Odpověd

Dobrý den,

žádný z našich kroků v rámci snah o převzetí Opencard pod správu města neměl vliv na délku trvání dobíjení kupónem. Zaznamenali jsme ojedinělý výpadek systému, který trval jen několik málo hodin. Mám potvrzeno, že od té doby systém funguje bez problémů. Sám jsem si kupón dobíjel před zhruba 14 dny, a to bez jakýchkoliv potíží.

Těžko mohu Váš dotaz fundovaně zodpovědět, nevím-li, kdy se tak stalo (abych mohl ověřit, zda-li se nejednalo o krátkodobý výpadek systému) či jakým způsobem jste si kupón nahrával (na pobočce, přes internet?).

S pozdravem,
Tomáš Hudeček

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. (Bývalý radní)

Primátor hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Opencard
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Nahrávání kuponu na Opencard”

 1. Jan Kubat
  0915.9.2014 (1:38)

  Fakt dobrej vtip, respektive chtěl bych videt někoho, kdo dokáže u „okénka“ čekat hodinu na nahrání kupónu 🙂

  Možnost nahrát kupón přes internet na Opencard by mohla byt zavedena (zatim plati: „Kupón je po zaplacení nutné nahrát na validátoru.“).

  IMHO: Dotaz by mělo větší smysl položit hlavně poskytovateli služby, tj. na eshop@dpp.cz.

  BTW: Nevěřím, že je to odpověď pana Hudečka osobně.

 2. František Kratochvíl
  0929.9.2014 (12:40)

  Taky nechápu, o čem se mluví. Kupón si kupuji zásadně platební kartou v eshopu Dopravního podniku – koupený je do 1-2 minut.

  Pokud má uživatel opencard mozek, tak musí pochopit, že když si koupíte kupón, tak se tato informace MUSÍ nějak nahrát na OpenCard, aby si například průvodčí Českých drah mohl ověřit, že máte kupón koupený.

  Takže tu kartu musíte dát někam, co se umí spojit s centrální databází a nahraje se vám na OpenCard zaplacený kupón. To „někam“ je validátor. Nevím, jak by to šlo udělat jednodušeji. Validace trvají vždy řádově vteřiny.

  FK

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné