Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Nájemní smlouvy pro zrakově postižené"

Musílková
09 09.03.2015
Sledujte tento dotaz

Přeji hezký den, chtěla jsem se zeptat, proč Magistrát hl. m. Prahy nedodržuje Mezinárodní úmluvu pro zrakově postižené a pak dále Úmluvu OSN pro postižené osoby a uměle vytváří bezdomovce. Jsem velice rozhořčená nad tím, že místo, aby se tímto občanům pomáhalo v jejich tíživé situaci, jejich život se dále ještě jednáním pár úředníků komplikuje až tak daleko, že nechtějí dál žít. Moje maminka je občan, řádný občan, který má byt od Magistrátu, ale z důvodu, že v bytě byly problémy, které se 6. měsíců neřešily raději se dál nájemní smlouva neobnoví, aby se nic nemuselo řešit a nikoho nezajímá, co takový postižený občan bude dělat dál, co s ním bude a jak bude dál žít. Upozorňuji, že celá kauza je podivná, úředníci bytového odboru se ohánění něčím, co se nezakládá na pravdě a nikdo s námi více nekomunikuje, aby se věc vyřešila, uklidnila i když se tolik snažíme zjistit proč a z jakého důvodu. Jsem velice znepokojená celou situací. Jedná se o kauzu paní Aleny B. Jen podotýkám, že veškerý materiál, který magistrát má, je jen takový, jaký potřebuje a který mu vyhovuje, aby mohl smlouvu neprodloužit a že celá kauza je úplně o něčem jiném, hlavně né o spravedlnosti a o pomoci postiženým. Musílková

Odpověd

30.04.2015

Dobrý den, věřím, že MHMP dodržuje výše zmíněné úmluvy a že se Vaši situaci podaří vyřešit s ohledem na všechna fakta. Jelikož oblast bydlení nespadá do mých kompetencí, předal jsem Vaši záležitost kolegovi Lackovi. Věřím, že najde spravedlivé a oprávněné řešení. Michal Hašek

Ing. Michal Hašek (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Nájemní smlouvy pro zrakově postižené”

 1. Musílková
  0930.9.2015 (7:46)

  Vážený pane radí, tak bohužek i když situace je klidná, vše se vrátilo do normálu i přesto nebyl mamince se 3. stupněm invalidity, ZTP/P prodloužen nájem a ona nemá kam jít. Byty od městských částí jsou pronajímány pouze obálkovou metodou, na to nemáme, do domů seniorů jít nemůže – nemá věk a ostatní domy jsou tak přeplněné, že zde je možné získat byt až za 10 let .

  Dle pravidel pronájmu a prodlužování doby nájmů a ubytovacích místností v objektech HMP ze dne 17.3.2015 oddíl II. – osoby se zdravotním postižením v době trvání nájmu BZU – „HMP nevyzve nájemce k opuštění bytu pokud nájemce: – není vlastníkem nemovitosti (TO NEJSME); plní povinnosti, vyplývající z právních předpisů (TO také SPLŇUJEME), i tak nebyla smlouva pronájmu nemocné osobě prodloužena. Je spodivem, že lidé, kteří bydlí v bytech magistrátu a dluží na nájemném částky přes 100.000,-kč (a koukala jsem že je jich hodně), tak ty bydlí ve vašich bytech dál. úsměvné, že – A NO PRO NÁS MOC NE , SPÍŠ NEPOCHOPITELNÉ.

  „….ale jak je vidět do této věci nikdo nechce jít, proč bojovat za jednoho nemocného, když by mohl přijít třeba o dobře placenou práci ???““ (úvaha)

  Přílohy

  20150930073339676.pdf

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné