Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Názor na regulaci pohybu psů po ulicích"

Bláha
19 19.07.2015
Sledujte tento dotaz

Vážená paní primátorko. Nejdříve bych Vám chtěl poděkovat za to, jak jste napomohla zvýšení cestování MHD tím, že byl zlevněn roční kupón. Určitě to má velký kladný ohlas. V budoucnu by mohlo být povinné, źe každý Pražan, který zde žije, by automaticky roční kupon dostal - třeba odečtem z daně, apod, a Praze by se ulevilo od aut a lidé by si zvykli cestovat MHD, která by zas měla dost prostředků na obnovu vozového parku. Bydlím v centru a pohled z okna na nekonečnou šňůru aut, ve kterých je pouze 1 osoba - řidič, mně v tomto utvrzuje.
Můj dnešní dotaz se týká neméně důležité věci. Vaši předchůdci na magistrátu a na jednotlivých MČ nedokázali za uplynulých 20 let sepsat a schválit vyhlášku, která by regulovala pohyb psů na území Prahy- zejména to, že by na ulicích a veřejných prostorách, krom vyhrazených parků, měli být psi zásadně stále na vodítku, a to pod stanovenou pokutou.
Statistika hovoří jasně, kolik dětí je ročně psy napadeno, kolik psů zahyne zbytečně pod koly aut ve městě, nehledě na obtěžování dalších majitelů psů, kteří si z nejrůznějších důvodů nepřejí kontakt /hárající feny, přenos blech, rvačky atd./ Za 20 let nebyl magistrát schopen vyhlášku vytvořit a jednotlivé MČ se pak následně vymlouvaly, źe ony čekají zas na magistrát, samy že nic připravovat nebudou. A tak dál po Praze vesele po ulicích probíhají psi a pokud jejich majitele upozorníte, že by měli být na vodítku, i vzhledem k jejich bezpečnosti, budou na vás civět " proč ?".
Přitom v Praze je x parků kde je pohyb psů bez vodítek povolen, kde se mohou vyběhat dosyta, tak není důvod, aby na ulicích nebyli na vodítku.
Ve světě je to běžné a Praha by se měla stát dalším místem kde to bude jasně vyhláškou upraveno, a strážníky MP v případě nedodržování sankcionováno.
Jaký je na to Váš názor? Děkuji za odpověď.

Odpověd

03.08.2015

Dobrý den, velmi děkuji za kladné hodnocení některých našich kroků. K návrhu vyhlášky probíhá připomínkové řízení, které skončí 30. 8. 2015. Podrobnosti najdete www.praha.eu v sekci o městě, připomínkování návrhu vyhlášek.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné