Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Nedalo by se ještě změnit jméno karty "lítačka""

Helena Beguivinová
01 01.03.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

nedalo by se prosím ještě změnit jméno karty "lítačka"? Chápu snahu po zlidovění oproti anglickému opencard a může mi být i sympatická, ale slovo lítačka je pro tento účel velice nepražské. Možná moravské? Mně jako rodilé Pražance evokuje buď nějaký rychlý zásahový tým nebo také, a to zejména, to, čemu se někde říká hnačka. Prý se dělal průzkum, zda se to Pražanům líbí. Možná se to líbí lidem pohybujícím se v Praze, ne však Pražanům, aspoň žádnému, kterého jsem se na to ptala. Nebude trvat dlouho, a místo jezdit "sockou" se asi bude říkat jezdit "srágorou". Myslím, že ani Ústav pro jazyk český z toho není nadšený.
Přeju vám hodně úspěchů ve Vaší práci.
S pozdravem
Helena Beguivinová

Odpověd

15.07.2016

Dobrý den, velmi mě mrzí, že vám odpověď na Váš dotaz zasílám později, než je ve slušném dialogu obvyklé. Dovolte mi na úvod vysvětlit situaci.   Dotazy na radní, tedy portál, přes který jste dotaz posílala, nespravuje samotný Magistrát hlavního města Prahy, ale sdružení Pražské fórum. Od nich, nevím z jakého důvodu, přestalo chodit upozornění do mailu. Vůbec netuším, proč se tak stalo, již jsem na provozovatele vznesla dotaz, ale uběhl týden a odpověď od nich stále nepřišla. Jistě chápete, že není v našich silách každý den kontrolovat na externím portálu, zda náhodou nepřišel dotaz, zvlášť, když jsme byli zvyklí, že do mailu chodilo upozornění, když se dotaz na portálu objevil.   Odpověď na Váš dotaz: Chápu, že se název „Lítačka“ nebude líbit všem občanům, ale byl vybrán na základě průzkumu. Z velké části Pražanů je vnímána pozitivně.   Budete-li mít na mě další dotazy, velmi ráda Vám je zodpovím, jen Vám pro rychlejší komunikaci doporučuju, abyste se na mě obrátila mailem. Kontakt na mě je adriana.krnacova@praha.eu. Děkuji za pochopení.   S přátelským pozdravem   Adriana Krnáčová Primátorka hl. m. Prahy

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Lítačka
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Nedalo by se ještě změnit jméno karty „lítačka“”

  1. Josef Jůza
    031.3.2016 (22:19)

    Tisková zpráva o výběru názvu karty byla doprovázena prezentací průzkumu na sociálních sítích. Ten má dva háčky: na jedné straně mezi obyvateli Prahy a středních Čech není reprezentativní vzorek mezi jejich aktivními uživateli, a mezi těmi jsou na druhé straně obyvatelé různých krajů a Pražané tvoří menšinu.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné