Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Nepravdivé informace ROPIDu o době dojezdu do centra."

hana podškubková
16 16.04.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, ráda bych vyjádřila nesouhlas se zavedením nových autobusových linek na Ládví, kde není k tomuto není evidentně potřebná kapacita. Podávám podnět k přešetření celé situace a žádám Vás jako osobu odpovědnou za tuto dopravní změnu o této nešťastné změny, která přinesla jen nevýhody obyvatelům MČ Prahy 8. Pochopila bych, kdyby autobusy byly nasměrovány na metro v Letňanech. Na Ládví není ani místo na stání (dnes 8.4. stály na konečné zastávce v řadě 4 autobusy, nebylo možné z nich na tak krátké trase vystoupit. Navíc ty, které se hned nevracejí, stojí na území MČ 8, resp. zajíždějí na konečnou Sídliště Ďáblice a odtud se vrací na Ládví. Opět dnešní zkušenost, kdy na ulici Ďáblické před kruhovým objezdem u Kauflandu stálo 5 autobusů (2 prázdné 349 - zřejmě najíždějící na Ládví, 2 poloprázdné 348 a jedna 103). Celkové zdržení všech, kdo cestují na Ládví nyní i nově tak bylo cca 15 minut. ROPID navíc zveřejňuje nepravdivé a jednostranné informace, aby ukázal Ládví jako optimální řešení. Jak může dopravce prezentovat informaci, že z Letňan na Ládví trvá cesta 12 minut, na Muzeum dokonce 35-43 minut a použít toto jako argumentaci po Ládví? Z jízdního řádu metra je přitom jasné, že cesta Letňany-Muzeum trvá 19 minut, je tedy jen o několik minut delší než z Ládví. Pokud budou autobusy stát na ulici Ďáblické v řadě za sebou jako dnes (zdržení cca 12 minut) a pak při výstupu (dnes cca 3 minuty) přestane platit premisa ROPIDU, že z Letňan je to do centra "daleko". Přitom logické se jeví právě řešení přesunout nové autobusy na terminál v Letňanech. Pro jaký než tento účel byl terminál budován? Lidé se do metra dostanou dříve, méně bude zatěžována doprava "povrchová". Žádám Vás, abyste hájil i zájmy obyvatel Prahy 8, kteří v této oblasti bydlí, platí daně a pro které je změna jen nevýhodou, znamenající minimálně ohrožení životního prostředí hlukem a znečištěním a dopravnímu nehodami. Děkuji.

Odpověd

30.04.2015

Dobrý den, současný stav integrace oblasti Mělnicka a Neratovicka je výsledkem analýzy všech dostupných alternativ pro ukončení příměstských autobusů z Mělníka, Neratovic nebo Líbeznic. Bohužel je nemožné vyhovět požadavkům všech občanů, a tak se ROPID snažil přijít s co nejvíce prospěšným řešením pro všechny. Co se týče prezentace dojezdových časů, Vámi uvedené údaje prezentují celkovou cestovní dobu nikoli ze stanice metra Ládví, ale z hranice Prahy, což je pro relevantní srovnání jednotlivých variant jediný srovnatelný údaj. Při porovnání ukončení autobusů v terminálu Letňany a v zastávce Ládví opravdu vychází i v těch nejnepříznivějších provozních podmínkách zastávka Ládví lépe o 10-15 minut, nemluvě o výhodě kratšího intervalu metra z Ládví než z Letňan. Proto byla zvolena právě varianta ukončení autobusů na Ládví, mimo jiné i proto, že již do té doby byla část příměstských autobusů od Líbeznic a Neratovic vedena právě sem. V nejbližší době bude hlavní město Praha s organizací ROPID shromažďovat připomínky občanů a analyzovat dopad všech změn na systém. Po vyhodnocení všech těchto faktorů se budeme samozřejmě snažit provoz v oblasti neustále vylepšovat, aby nové jízdní řády a oběh vozidel sloužil ku prospěchu města, a aby byly minimalizovány negativní dopady na místní obyvatele v okolí Střelničné ulice. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD, Změny v MHD 2015
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

3 komentářů k dotazu “Nepravdivé informace ROPIDu o době dojezdu do centra.”

 1. 0430.4.2015 (21:22)

  Dobrý den,
  na to se nedá nereagovat, do teď jsem doufala, že lží se dopouští pouze ROPID…
  „ROPID se snažil přijít s co nejvíce prospěšným řešením pro všechny“. A tak zvolil řešení, které poškozuje právě Pražany a těchto Pražanů žije na sídlišti Ďáblice 20 000 (nehledě na Ďáblice, z nichž se stal tranzit), zatímco dojíždějících je dle údajů ROPIDu 3500! 3500 podpisů již čítá petice Ládví není autobusák!, která důrazně žádá o přehodnocení tohoto nekoncepčního kroku.
  Přestaňte prosím uvádět všude, že trasa přes Letňany je o 10-15 minut delší, není to pravda. Jediný rozdíl je v tom, že do Letňan nezajíždí každé metro, takže řekněme rozdíl je do 5 minut. Autobusy, které jedou přes staré Ďáblice a stojí na semaforech a v koloně na Ďáblické u Renaulta dojedou na Ládví zhruba v momentu, kdy tam dojede člověk, který přijel metrem z Letňan, po té co sjel za Březiněvsí na Cínoveckou a z té na Kbelskou a přímo na terminál v Letňanech, aniž by bezprostředně míjel obytnou zástavbu.

 2. 058.5.2015 (22:53)

  Vážený pane náměstku,

  pokud chcete skutečně tvrdit, že Ládví je výsledkem analýzy všech dostupných alternativ, musím Vás a Vaši příspěvkovou organizaci ROPID důrazně pokárat za špatně odvedenou práci, jak po faktické tak politické rovině. Přišli jste s řešením zpropagovaným Středočeskému kraji jako jediné, skvělé, báječné (a v rozporu s logikou nakydali hnůj a negativní PR na terminál v Letňanech) a naprosto nepřijatelným pro obyvatele pětadvacetitisícové rezidenční aglomerace Prahy 8, kterou zcela zbytečně poškozuje.

  Ohledně terminálu Letňany laskavě přestaňte sdělovat své dojmy a vytáhněte hlavu z písku. Pokud hodláte dále veřejnosti otevřeně lhát s 10-15 minutovým rozdílem dojezdových časů přes Letňany oproti Ládví, budeme muset zvážit vůči Vám právní kroky. Vybájil jste si tato čísla pro obhajobu Ládví přímo Vy nebo Vámi placení kolegové z ROPIDu? Důrazně na Vás apeluji, abyste neprodleně absolvoval srovnávací testovací jízdy oběma trasami a pak nám zde veřejně přiznal, jaká je realita!

  S pozdravem,

  Adam Véle
  občanská iniciativa Ládví není autobusák!

 3. Lenka
  117.11.2015 (6:27)

  SOUKROMÁ AUTA OPUSŤTE LÁDVÍ !!! (protipetice) Autobusy přece nevadí, jsou pro veřejnost. Ale co ty soukromá auta, která zabírají mnohem více životního prostoru, ty skutečně vadí. Aut je tady příliš, jen překáží všem lidem i těm autobusům a přírodě. Copak nevidíte, jak stojící auta přeplnily všechny ulice? Doporučuji zakázat / omezit prostory pro parkování osobních automobilů, kromě nezbytného zásobování a pak bude dost prostoru pro veřejnou dopravu, pro ty autobusy. A ty auta, ať si přeparkují třeba do těch Letňan a tím zároveň omezí smog v okolí Ládví. Správným a rozumným cílem petice má být výrazné omezení prostoru pro soukromé automobily, které zabírají mnohonásobně víc životního místa než několik autobusů.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné