Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Nové značení na Strakonické ve směru do centra"

Petr Sporer
20 20.10.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
někdy v létě došlo ke změně značení v místech, kde se Strakonická ve směru do centra spojuje s výjezdem z Barrandovského mostu. Do té doby mohla vozidla jet ve dvou pruzích - pravým bez omezení a v levém, který se napojoval na výjezd z mostu, musela dát přednost vozidlům jedoucím z mostu nebo z Barrandova. Po úpravě značení je před tímto napojením doprava od Lahoviček svedena do jednoho - pravého pruhu. Od té doby zde vznikají kolony a zdržení i několik minut. Byl bych rád (jistě nejen já), kdyby se vrátilo původní značení.

Jelikož využívám hromadnou dopravu a jezdím tudy prakticky denně, vnímám to jako další zhoršení už tak nespolehlivého spojení z tohoto směru. Plné autobusy denně popojíždějí v koloně, která začíná již v Lahovičkách a při zpoždění jen 10 minut může člověk mluvit o štěstí. Rozumná alternativa není. Preference MHD neexistuje. Přitom alespoň z Lahoviček do Velké Chuchle by jistě šlo zlegalizovat jízdy autobusů odstavným pruhem. Situaci by to neřešilo, ale alespoň trochu ulehčilo.

Odpověd

23.11.2015

Dobrý den, v současné době je již dokončována projektová dokumentace na úpravu dopravního režimu ve směru od Chuchle v úseku od nájezdové rampy na Barrandovský most po sjízdnou rampu z Barrandova s tím, že levý jízdní pruh bude vyhrazen pouze pro BUS MHD. Po vyjádření  Policie ČR k danému záměru  vydá odbor dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy stanovení Technické správě komunikací hl. m. Prahy na realizaci této úpravy, která se předpokládá do konce listopadu. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

5 komentářů k dotazu “Nové značení na Strakonické ve směru do centra”

 1. Máňa
  1123.11.2015 (23:50)

  Je opravdu skvělé, že nové vodorovné značení a staré svislé značení se rozcházejí a dochází díky tomu k nebezpečným situacím :-/ Vodorovné značí bus pruh, pruh rovně a pruh na most. Svislé značí postaru dva pruhy rovně a jeden sjezd doprava…

 2. Dr. Irena Wagnerová
  1124.11.2015 (9:44)

  Dobrý den pane radní,

  v Praze je norma, že každý má mít k MHD maximálně 800 metrů. Žiji již 6 let v Lipencích v Jílovišťské ulici. Na stanici autobusu to je odsud 1200 metrů a to z kopce, zpáteční cestou do kopce. Pro mě trvá cesta k busu 15 minut, zpět do kopce 20 minut. Jsme zde zcela odkázáni na osobní auta.

  Je zde projekt na prodloužení linky ze Zbraslavi přes Baně a Strakonickou od Cukráku, ale stále se nic neděje.

  Můžete nám prosím říci, kdy se dočkáme, že tu nějaká MHD bude?

  S pozdravem

  PhDr. Bc. Irena Wagnerová, Ph.D., MBA

 3. Jiří Havelka
  1124.11.2015 (19:44)

  Opravdu geniální odpověď. Jediná jižní komunikace do Prahy (Strakonická) byla naprosto hloupě přibržděna nesmyslným upřednostněním 3 pruhů z Prahy 4 (i když před mostem je pouze 2 pruhová) a namísto úprav na straně Dietlova mostu k jeho zprůjeznění přišlo ještě mnohem hloupější rozhodnutí o dalším zbrždění Strakonické. Čekám jen až prh pro autobusy bude protažen až na Cukrár to by bylo ve smyslu pokračování naprosto sobeckého nekompetentního rozhodování radnice Prahy5.

 4. Petr Sporer
  1125.11.2015 (10:45)

  Dík za odpověď, moc tomu navrhnutému řešení nevěřím, ale uvidíme, třeba to fungovat bude. No a druhá část dotazu?

 5. Jan Novak
  1130.11.2015 (16:44)

  Proč se nemůže pro MHD vyhradit quasi-cyklistická stezka Malá Chuchle-Hlubočepy? Cyklisti mají k disposici ještě stezku kolem Vltavy a stejně nejradší jedou mezi auty po Strakonické.
  Nebo proč veškerá MHD nemůže končit v Malé Chuchli a následně přidat vlaky na Smíchov.nádraží:???

  Ten Autobus. pruh je neštěstí a zodpovědný úředník by měl za nekvalitní práci odstoupit.
  Pokud já bych pracoval jako ODA-TSK-ROPID a Automat, tak by mě vyhodili z práce na hodinu.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné