Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Odpovědnost za technické problémy tunelu Blanka"

Petr Lauer
25 25.02.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
Chtěl bych se Vás zeptat, kdo může za to, že jsou v tunelu Blanka zvlhlé kabely. Jak je vůbec možné, že se to mohlo stát.
Moje druhá otázka zní: Jestli je tato stavba financována z daní občanů a já jako občan nebudu souhlasit s timto mrháním peněz a vlastně i okrádáním mé osoby, mohu si někde na toto jednání stěžovat či na nekoho podat trestní oznámení? Protože tunel blanka už není k pláči ale ani k smíchu. Upřímě se stydím, že se to tu děje.

Hezký den,

Petr Lauer

Odpověd

27.03.2015

Vážený pane Lauere, předmětné kabely jsou vedeny v chodnících v jednotlivých chráničkách. V souladu s požárním řešením stavby, odsouhlaseným Hasičským záchranným sborem, jsou navrženy jako bezhalogenové, oheň retardující, u některých se zachováním funkčnosti po dobu 180 min. Z hlediska definice prostředí (teplota a výskyt vody) dle ČSN 33 2000-5-51 musí splňovat následující kritéria:

  • AB2 teplota -40 až + 5 °C, rel. vlhkost 10% až 100%
  • AB5  teplota +5  až +40 °C, rel. vlhkost 5% až 85%
  • AD5 tryskající voda (pouze při mytí tunelů), požadované krytí IP65
Dle dokladů zhotovitele technologické části instalovaná kabelová vedení tyto požadavky splňují. V červenci 2013 došlo na území hlavního města k přívalovým srážkám, které výrazně překročily normové hodnoty na které je obecně navrhován systém odvodnění. V tomto období ještě nebyla stavba zcela dokončena (úpravy povrchů a komunikací u portálů, instalace technologických zařízení, apod.). Tyto deště způsobily zatopení dopravních a části technologických prostor tunelů, včetně předmětných kabelů v chráničkách v chodnících. Tato mimořádná událost byla zhotovitelem technologické části řádně nahlášena a je dosud řešena jako pojistná událost. Degradace kabelů z důvodu jejich zatopení je závislá na čase. Z tohoto důvodu nedošlo k jejich okamžité výměně. V současné době se dokončují posudky, které definují rozsah poškození. Na jejich základě bude zpracována realizační dokumentace na výměnu dotčeného rozsahu kabelových vedení a harmonogram prací, ze kterého bude zřejmý termín uvedení stavby do zkušebního provozu. Každopádně hlavní město se staví negativně k jakýmkoli úhradám vzniklých problémů. Ve výše uvedeném probíhají intenzivní jednání vedoucí k urychlenému zprovoznění tunelu. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Blanka
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné