Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Odpovědnost za technické problémy tunelu Blanka"

Petr Lauer
25 25.02.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
Chtěl bych se Vás zeptat, kdo může za to, že jsou v tunelu Blanka zvlhlé kabely. Jak je vůbec možné, že se to mohlo stát.
Moje druhá otázka zní: Jestli je tato stavba financována z daní občanů a já jako občan nebudu souhlasit s timto mrháním peněz a vlastně i okrádáním mé osoby, mohu si někde na toto jednání stěžovat či na nekoho podat trestní oznámení? Protože tunel blanka už není k pláči ale ani k smíchu. Upřímě se stydím, že se to tu děje.

Hezký den,

Petr Lauer

Odpověd

27.03.2015

Vážený pane Lauere, předmětné kabely jsou vedeny v chodnících v jednotlivých chráničkách. V souladu s požárním řešením stavby, odsouhlaseným Hasičským záchranným sborem, jsou navrženy jako bezhalogenové, oheň retardující, u některých se zachováním funkčnosti po dobu 180 min. Z hlediska definice prostředí (teplota a výskyt vody) dle ČSN 33 2000-5-51 musí splňovat následující kritéria:

  • AB2 teplota -40 až + 5 °C, rel. vlhkost 10% až 100%
  • AB5  teplota +5  až +40 °C, rel. vlhkost 5% až 85%
  • AD5 tryskající voda (pouze při mytí tunelů), požadované krytí IP65
Dle dokladů zhotovitele technologické části instalovaná kabelová vedení tyto požadavky splňují. V červenci 2013 došlo na území hlavního města k přívalovým srážkám, které výrazně překročily normové hodnoty na které je obecně navrhován systém odvodnění. V tomto období ještě nebyla stavba zcela dokončena (úpravy povrchů a komunikací u portálů, instalace technologických zařízení, apod.). Tyto deště způsobily zatopení dopravních a části technologických prostor tunelů, včetně předmětných kabelů v chráničkách v chodnících. Tato mimořádná událost byla zhotovitelem technologické části řádně nahlášena a je dosud řešena jako pojistná událost. Degradace kabelů z důvodu jejich zatopení je závislá na čase. Z tohoto důvodu nedošlo k jejich okamžité výměně. V současné době se dokončují posudky, které definují rozsah poškození. Na jejich základě bude zpracována realizační dokumentace na výměnu dotčeného rozsahu kabelových vedení a harmonogram prací, ze kterého bude zřejmý termín uvedení stavby do zkušebního provozu. Každopádně hlavní město se staví negativně k jakýmkoli úhradám vzniklých problémů. Ve výše uvedeném probíhají intenzivní jednání vedoucí k urychlenému zprovoznění tunelu. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Blanka
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné