Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Odtahování vozidel městskou policií"

Milan Šnýdr
29 29.09.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den vážený pane primátore, rád bych si Vám postěžoval na činnost Městské policie při řešení odtahů zaparkovaných vozidel bránících průjezdu vozidel MHD, zvláště tramvají. Poslední případ se odehrál v pátek na Letné, kde odtažení špatně zaparkovaného auta trvalo MP hodinu!
Není to první případ, kdy MP postupuje při řešení zaparkovaných aut v průjezdním profilu tramvají liknavě a pomalu. DP pak musí tramvaje odklánět po jiných trasách nebo dokonce zavádět náhradní dopravu. MP přesto odtahovaní podobných vozidel trvá hodinu a někdy i déle!
Osobně se domnívám, že v pracovní den musí být taková záležitost vyřešena do 20 minut.
Chtěl bych se Vás proto zeptat, proč MP trvá řešení těchto problémů tak dlouho, a co hodláte udělat proto, aby MP zasahovala rychleji (zvláště když MHD je údajnou prioritou vedení Města)?

Předem děkuji za odpověď, pěkný den
Šnýdr

Odpověd

08.10.2014

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Tento případ jsem také zaznamenal a ještě týž den jsem se informoval u městské policie, jaké byly okolnosti zásahu. V obecné rovině - městská policie řeší případy odtahů vozidel, které tvoří překážku silničního provozu, respektive znemožňují průjezd tramvají MHD vždy na žádost Dopravního podniku hl. m. Prahy (DP). Tuto problematiku řeší strážníci zařazeni do Hlídkového útvaru, který velmi úzce spolupracuje právě s DP. Konkrétně strážníci nařizují odtah, pořizují z něj dokumentaci, řeší následně přestupek. Faktický odtah vozidla však pro hlavní město Prahu zajišťuje Správa služeb hlavního města Prahy. Nyní ke konkrétnímu případu. Městská policie mi potvrdila, že je DP požádal dne 26.9. 2014 o součinnost ve věci odtahu vozidla, které tvořilo překážku silničního provozu na adrese Milady Horákové 47. Strážníci městské policie podle mých informací ihned po obdržení informace vyrazili na místo. S ohledem na hustotu pátečního pražského provozu a nutnost okamžitě řešit nastalou situaci již cestou na určené místo urgentně zajišťovali nejbližší odtahové vozidlo. Svou žádost o přidělení odtahového vozidla ještě v průběhu jízdy jednou urgovali. Samotný odtah mohl být ale samozřejmě realizován až po přistavení odtahového vozidla. Byl jsem ujištěn, že převážná většina odtahů je realizována do 30 minut od převzetí žádosti ze strany DP. Mohou však opravdu nastat situace, jako ve výše zmiňovaném případu, kdy odtah vozidla trval déle, a to z důvodu neovlivnitelných skutečností, jako např. hustota silničního provozu či aktuální dostupnost odtahových vozidel Správy služeb hlavního města Prahy. S pozdravem, Tomáš Hudeček

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. (Bývalý radní)

Primátor hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné