Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Ohrožení obyvatel spořilovského sídliště masivním únikem plynu kvůli předimenzované autobusové a kamionové dopravě"

Jana Růžičková
21 21.08.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
na Spořilově stále přibývají havárie v místech, kde působí extrémní vibrace z dopravy. Jen v oblasti ulice Hlavní byla nutná výměna horkovodu a plynovodu, nedaleko odtud musela být opravena kanalizace a další část horkovodu. Nyní hasiči na poslední chvíli zabránili výbuchu plynu v Bojanovické ulici. Právě 100 m od této ulice jezdilo v červenci kvůli opravě horkovodu několik týdnů přes 1000 autobusů, většina z nich těžkých kloubových. Jen hluk v ranních hodinách vzrostl díky tomu o 10dB (měření hlukoměrem) a odpovídajícím způsobem narostly i vibrace. Nyní se navíc na Spořilovskou na několik týdnů vrátila těžká kamionová doprava i ve 2. směru k D1. Kloubové autobusy přitom odpovídají váhou těžkým kamionům. Navíc podloží je zde značně nestabilní a lze očekávat problémy i v budoucnosti. Jakým způsobem snížíte rizika opakování těchto nebezpečných jevů? Děkuji Vám za zprávu.

Odpověd

01.10.2015

Dobrý den, chápu Vaše obavy, ale ujišťuji Vás, že komunikace, po nichž je vedena těžká nákladní automobilová doprava či autobusy, mají takzvanou těžkou konstrukci a jsou tedy na takovou dopravní zátěž uzpůsobeny. Jsem si vědom i určité úlevy, kterou jste pocítili po odklonění kamionů na trasu přes Kačerov. Bohužel právě v oblasti Kačerova probíhaly v létě opravy komunikací, které si vyžádaly rozsáhlá dopravní omezení včetně krátkodobého vrácení kamionové dopravy na Spořilov. Nicméně v současnosti je již opět využíván nový most na Kačerově pro nákladní automobily a pro směr z dálnice D1 na Ústí nad Labem či Hradec Králové vyvíjí hl. m. Praha maximální úsilí pro výstavbu Pražského okruhu, zejména chybějící stavbu 511 v úseku D1 - Běchovice. Děkuji Vám za trpělivost a pochopení při opravách vozovek v oblasti Spořilova. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Spořilov
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné