Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Omezení výuky na Akademii pro seniory"

Ing.Ludvika Kocurková
22 22.02.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
byla jsem přijata na Akademii pro seniory na Praze 12-ZUŠ Modřany, studium tříleté, jednou týdně 2-3hodiny, obor výtvarný-keramika.
Bez zdůvodnění a oficiálního oznámení nám bylo vyučující sděleno, že od druhého semestru bude studium zkráceno na polovinu, na dvakrát za měsíc po 1,5 hodiny.
Jedná se o změnu podmínek /změna snížením rozsahu vyuky na méně než 50%/.
Kurz je velice oblíbený, navštěvovaný asi 15 frekventantkami. zkrácení vyuky bez udání důvodu nás opravdu rozčarovalo.
Prosím o prověření nediplomatického přístupu a postupu, odporujícímu magistrátem vyhlášeným podmínkám.

Mockrát děkuji,
s pozdravy Ing.Ludvika Kocurková

Odpověd

04.03.2016

Dobrý den, na základě prověření Vašeho dotazu ze strany odboru školství a mládeže MHMP sděluji následující. V projektu Akademie umění a kultury pro seniory HMP, který byl schválen usnesením Rady HMP č. 9/99 ze dne 10. 9. 2015, je v bodu 5.1 specifikováno, že „vzdělávání se bude realizovat jednou týdně (v některých případech jednou za čtrnáct dní) a bude trvat 1 vyučovací hodinu (45 minut) u individuální výuky a 2-3 hodiny u výuky kolektivní.“ Stanovení rozvrhu je tedy plně v kompetenci ředitele školy.  Ředitel školy přijal více studentů (seniorů) než bylo doporučeno, aby tak vyhověl velkému zájmu z řad cílové skupiny. Magistrát hlavního města Prahy se bude Vaším podnětem dále zabývat, neboť se jedná o projekt v režimu pilotního ověřování. Doufám, že zůstanete i nadále věrna tomuto projektu, na jehož realizaci Hlavní město Praha uvolnilo nemalé finanční prostředky, aby bylo pro cílovou skupinu zdarma. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné