Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Postup spuštění preference tramvají"

Michal Zeman
13 13.07.2016
Sledujte tento dotaz

Vážený pane radní,

rád bych se zeptal, proč některé křižovatky nemají preferenci tramvají, ačkoliv jsou na tuto technologii připravené. Podle únorového DP Kontaktu jich je po tramvajové síti mnoho (str. 14; http://www.dpp.cz/download-file/12365/novy-soubor.pdf ).

Jaký tedy bude postup spuštění preference na těchto křižovatkách? Konkrétně by mě zajímalo, kdy budou spuštěny preferenční režimy všude na Evropské, Vršovické, Karmelitské a na Malém smíchovském okruhu.

Předem děkuji za odpovědi Michal Zeman

Odpověd

11.10.2016

Vážený pane Zemane, při zadávání výstavby nebo rekonstrukce světelného signalizačního zařízení (SSZ) je vždy jedním ze základních požadavků řešení preference MHD. V mnoha případech je nutno řešit soulad rozporných požadavků pro preferenci tramvají a BUS MHD. Realizace preferenčních opatření vyžaduje jak SW, tak i HW vybavení křižovatek. Výměna výstroje („hardwaru“) je vždy nákladnou záležitostí, a proto je často prováděna v koordinaci s dalšími stavebními pracemi v oblasti dotčené křižovatky při obnově SSZ, a to i v případě, že doposud není schváleno konečné dopravní řešení („software“) s preferencí tramvají. V těchto případech je dočasně na SSZ nastaveno dopravní řešení bez preference tramvají. Vypracování dopravního řešení zajišťuje dle dlouhodobé smlouvy společnost Eltodo. Poté následuje jeho připomínkování ze strany Odboru dopravních agend MHMP, jakožto příslušného silničního správního úřadu, Policie, Technické správy komunikací hl. m. Prahy, Dopravního podniku a Institutu plánování a rozvoje. Teprve po vypořádání všech připomínek a schválení Odborem dopravních agend MHMP dochází k naprogramování konečného dopravního řešení a jeho nasazení na křižovatce. I po uvedení SSZ do provozu je v rámci zkušebního provozu preference dolaďována dle skutečných nároků MHD. Je pochopitelné, že v mnoha případech je s ohledem na názory všech dotčených doladění do konečného stavu a následné uvedení do provozu časově náročnější záležitostí. V letošním roce již došlo ke spuštění preference tramvají na světelných signalizacích Evropská – Na Pískách, Evropská – Horoměřická, Evropská – Etiopská, Evropská – Alžírská a Na Zlíchově – přechod u zastávky Zlíchov. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné