Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Potvrzení odhadu nákladů na úpravy nových stanic metra A"

Marek Cais
13 13.08.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
v článku na iDnes jsem narazil na informaci, že zastřešení vchodů na nových stanicích metra A vyjde na 25 milionů Kč a výstavba dopravníku na zavazadla ve stanici Veleslavín na 3 miliony Kč.
Můžete mi prosím tato čísla potvdit? Došlo už v této věci ke konečnému rozhodnutí?
Děkuji.

Odpověd

01.10.2015

Dobrý den, v souvislosti s připomínkami občanů, které se objevily zejména v prvních dnech po zprovoznění prodloužení trasy metra A do Motola, prověřoval Dopravní podnik (DPP) možnosti doplnění eskalátoru z vestibulu ve stanici Nádraží Veleslavín a zastřešení výstupů z vestibulů ve stanicích Bořislavka a Veleslavín. Doplnění eskalátoru bylo zařazeno do investičních nákladů DPP na rok 2016, které se budou v měsíci říjen projednávat. Co se týče problematiky zastřešení výstupů z vestibulů metra, byl dopravnímu a technickému řediteli DPP zadán úkol připravit a odsouhlasit s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy ucelenou koncepci řešení výstupů tak, aby došlo k jejich sjednocení. V současné době se po Praze nacházejí jak zastřešené tak otevřené výstupy. Po odsouhlasení této koncepce přistoupí  DPP k zastřešení nově vybudovaných výstupů z vestibulů. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Potvrzení odhadu nákladů na úpravy nových stanic metra A”

  1. Otomar Thoma
    0817.8.2015 (10:08)

    to jsou nehorázné ceny, já jen doufám, že na stavbu linky D se konečně přizve do výběrovky zahraniční konkurence, abychom všichni viděli jak jsou české stavební firmy předražené..

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné