Detail dotazu "Pravidla vydávání parkovacích karet"
Dobrý den,
mám dotaz ohledně parkovací karty.
Mám trvalé bydliště na Praze 2 a chci si pořídit parkovací kartu, zajdu na svůj úřad Prahy 2 a tam mi sdělí,že musím být vlastníkem či provozovatelem vozidla. Jsem v takové situaci kdy by mi na auto úvěr nedali a proto je úvěr napsán na mou matku a tudíž je provozovatelem ona, takže mi úřad nevyhověl a kartu neudělal. Auto je můj pracovní nástroj a před barákem parkuji denně a nechci se obávat blokových pokut. Tak se Vás ptám, zda-li by to šlo nějak udělat, abych tu mohl parkovat jako řádný občan s trvalým bydlištěm na Praze 2.
Děkuji za odpověd
s pozdravem
Marek Šnajdr.
Odpověd
02.03.2016
Dobrý den, od roku 1997, kdy začal platit zákon o pozemních komunikacích, platí stále stejná pravidla. To znamená, že v případě nároku na rezidentní parkovací kartu se musí jednat o vozidlo fyzické osoby s trvalým pobytem v městské části. To je podmínka daná zákonem. Na závěr uvádím, že takto nastavený systém zón v Praze 2 je v provozu již téměř 10 let. S pozdravem, Petr Dolínek
Možná se mýlím, ale mám pocit, že někde bylo na podobnou otázku odpovídáno tak, že stačí předložit smlouvu s majitelem vozidla o jeho užívání. Sice měli odpovídající úředníci magistrátu prvotně na mysli jako majitele vozidla zaměstnavatele či půjčovnu, ale nevidím důvodu, proč by se totéž nemělo vztahovat i na smlouvu s matkou.
Dovolil bych si ale přidat k autorovi dotazu s tím, že systém ZPS není spravedlivý k těm, kdo nemají vlastní auto a auto si dle potřeby půjčují.