Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Pravidla vydávání parkovacích karet"

Marek
18 18.02.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

mám dotaz ohledně parkovací karty.

Mám trvalé bydliště na Praze 2 a chci si pořídit parkovací kartu, zajdu na svůj úřad Prahy 2 a tam mi sdělí,že musím být vlastníkem či provozovatelem vozidla. Jsem v takové situaci kdy by mi na auto úvěr nedali a proto je úvěr napsán na mou matku a tudíž je provozovatelem ona, takže mi úřad nevyhověl a kartu neudělal. Auto je můj pracovní nástroj a před barákem parkuji denně a nechci se obávat blokových pokut. Tak se Vás ptám, zda-li by to šlo nějak udělat, abych tu mohl parkovat jako řádný občan s trvalým bydlištěm na Praze 2.

Děkuji za odpověd
s pozdravem

Marek Šnajdr.

Odpověd

02.03.2016

Dobrý den, od roku 1997, kdy začal platit zákon o pozemních komunikacích, platí stále stejná pravidla. To znamená, že v případě nároku na rezidentní parkovací kartu se musí jednat o vozidlo fyzické osoby s trvalým pobytem v městské části. To je podmínka daná zákonem. Na závěr uvádím, že takto nastavený systém zón v Praze 2 je v provozu již téměř 10 let. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Parkovací zóny
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Pravidla vydávání parkovacích karet”

  1. Josef Jůza
    0226.2.2016 (20:01)

    Možná se mýlím, ale mám pocit, že někde bylo na podobnou otázku odpovídáno tak, že stačí předložit smlouvu s majitelem vozidla o jeho užívání. Sice měli odpovídající úředníci magistrátu prvotně na mysli jako majitele vozidla zaměstnavatele či půjčovnu, ale nevidím důvodu, proč by se totéž nemělo vztahovat i na smlouvu s matkou.
    Dovolil bych si ale přidat k autorovi dotazu s tím, že systém ZPS není spravedlivý k těm, kdo nemají vlastní auto a auto si dle potřeby půjčují.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné