Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Přechod u stanice I.P. Pavlova"

Vít Masare
30 30.12.2014
Sledujte tento dotaz

Vážený pane náměstku, dovolte mi zeptat se vás na/seznámit vás s problematikou jednoho nešťastného přechodu pro chodce, který k potěše mnoha lidí vznikl na jednom z chodci nejfrekventovanějších míst v Praze, ale již před několika týdny oslavil nelichotivé první výročí od doby svého dokončení – a okamžitého zabarikádování oplocenkami. Jedná se o nebohý přechod přes Jugoslávskou ulici u stanice tramveje/metra I.P. Pavlova. Jak je možné, že se Praha pouští do stále nových stamilionových a mnohamiliardových investic, když není paralelně schopná již postavený přechod pro chodce spustit ani v horizontu roku a několika týdnů od jeho realizace? Kdo je za to manažersky zodpovědný? Kdo tomuto přechodu odpírá tu špetku prioriy, kterou by si zasloužil?

O tématu jsem psal s detailnějším popisem situace (bohužel již skoro před rokem) zde. Držím Vám palce, aby se vám dařilo takto do očí bijící fušeřiny řešit mnohem rychlejším tempem než vám předcházejícímu duu Nouza-Pivec. Šťastný Nový rok.

Odpověd

14.01.2015

Dobrý den, Pomalá realizace doplnění bezbariérového přechodu na I.P.Pavlova je sice bohužel faktem, avšak provázela ji řada komplikací a problémů při projednávání technického řešeni i při vlastním správním řízení. V kontextu s dodržováním příslušných norem při výstavbě bezbariérového přechodu vznikla velmi zásadní komplikace, která znemožňovala průjezd některému typu tramvajových souprav. Tyto technické problémy v oblasti napěťového zatížení jednotlivých tramvajových sekcí a hledání nejvhodnějšího řešení s Dopravním podnikem hl. m. Prahy časově také výrazně zbrzdily realizaci přechodu. Přesto lze dnes již prohlásit, že se všemi úskalími se podařilo vypořádat a  stavební úkony a činnosti jsou k dnešnímu datu vyřešeny. V současnosti zůstává diskutovanou a otevřenou otázkou pouze termín vydání dodatečného stavebního povolení, o které bylo požádáno, ke kterému byla předložena veškerá potřebná stavební dokumentace a jejíž vydání bylo se všemi dotčenými orgány v předstihu projednáno. V okamžiku nabytí právní moci dodatečného stavebního povolení lze neprodleně uskutečnit poslední stavební úkon, který spočívá v přesunu sloupku světelné signalizace pro chodce do středu naváděcího pásu pro nevidomé, aby i v tomto ohledu byly naplněny veškeré zákonné normy. Pro úplnost doplním, že tento stavební úkon bude vyžadovat mj. i dočasné vypnutí světelné signalizace v celém prostoru horní části I. P. Pavlova. Podle aktuálních příslibů dotčených orgánů státní správy a umožní-li to klimatické podmínky, bude  přechod otevřen toto pondělí 12.1. S pozdravem Petr Dolínek  

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Přechod u stanice I.P. Pavlova”

  1. kosik
    0115.1.2015 (19:53)

    Bohužel se nepovedlo 🙁

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné