Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Reálnost dostavby dálničního okruhu kolem Prahy"

Jiří Jíša
26 26.11.2015
Sledujte tento dotaz

Pane Dolínku,
nedávno jste mi odpověděl na můj dotaz ohledně přechodu pro chodce na Lipské ulici (příjezd k Letišti na 1/7) Všechny skutečnosti ohledně Pražského okruhu včetně plánů jsou mi známy, ale vy si skutečně myslíte, že se v nejbližších 15 letech kopne do země? Vždyť jaké jsou průtahy u Modletice - Běchovice. Ten most tam minimálně 15 let bude využitý o to bych se nebál. Myslíte si, že stavět most na minimálně 15 let je tedy zbytečné? Nechci slyšet o plýtvání fin. prostředků, protože mít semafory na přijezdových silnicích téměř dálničního typu je skutečná rarita, která ve světě snad neexistuje. Hejl ze Suchdola a celá rodina Stropnických tomu budou neustále házet klacky pod nohy. Takže řežte ten problem. Vždyť ta lávka pro chodce může být dřevěná jako v Zoo k žiráfám a vemte si, kolik tam projde lidí.

http://www.metro.cz/pokracovani-prazskeho-okruhu-je-ve-hvezdach-fmq-/co-se-deje.aspx?c=A151123_210644_co-se-deje_lupo

Odpověd

08.12.2015

Dobrý den, chápu Váš postoj i argumenty, ale i Vy prosím pochopte mou situaci. Žijeme v demokratické společnosti, takže veškeré investice veřejných prostředků musí projít schvalovacím procesem a musí být ospravedlnitelné. Proto není možné ignorovat názory odborníků ani zvolených představitelů městských částí. Věřte, že požadavků na  lávky či jiná opatření jsou po Praze stovky. Rozpočet hlavního města ale bohužel není bezedný, a proto musíme velmi pečlivě zvažovat každou korunu a dávat přednost opravdovým prioritám, které přinesou užitek co největšímu počtu občanů. Díky za pochopení, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Pražský okruh
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Reálnost dostavby dálničního okruhu kolem Prahy”

 1. Jan Novak
  1130.11.2015 (16:46)

  Bohužel víte sám, že dokud nebude schválen zákon o liniových stavbách, tak se okruh nikdy nedostaví. češi si nakoupili levné parcely vedle okruhu a dokud to půjde budou blokovat.

  Podobně jako si paní ze Sudet koupila levný byt u magistrály a vyhádala si snížení rychlosti na 50 kmh, nový asphalt..atd.

  Kdy konečně bude ten zákon a kdy bude zvýšena rychlost na magistrále zpět na 80kmh? proč má většina pikat za vychytralost menšiny?

 2. Jan Novak
  121.12.2015 (10:07)

  Ano Semafor na I/ 7 podobně jako přechod pro chodce I/4 Praha Zbraslav . To začlo v roce 2001, kdy ODA-TSK-Ropid začly místo výstavby optimalizovat zaostalou dopravní infrastrukturu. Výsledek vidíme 2015 – Praha je neprůjezdná díra. Bohužel úředníci na Magistrátu mají metro a bydlí dost často v drahých bytech samozřejmě u centra, takže je nějaká doprava mimo City neinteresuje.

  Pane radní, kdy zrušíte ten nebezpečný přechod na I/7 a I/4?

  Diky

  J. Novak

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné